خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 15075
۱۴۰۰/۱۲/۰۸ - ۱۱:۲۹

لالایی مرگ برای مادران سیستان و بلوچستان

لالایی مرگ برای مادران سیستان و بلوچستان
در طول یکی دو دهه اخیر سیستان و بلوچستان هموار رتبه نخست میزان مرگ و میر مادران باردار را به خود اختصاص داده؛ تراژدی که آن‌طور باید و شاید باشد به آن توجه نشده است.

به گزارش اس.بی پرس، آن‌طور که به نظر می‌رسد بر اساس گزارش‌ها طی ماه‌های اخیر روند میزان مرگ‌ومیر مادران باردار وطن در سیستان و بلوچستان سیر صعودی به خود گرفته است.

این روزها که بیش از پیش بوی مشمئزکننده مرگ جهان را به طرق مختلف فرا گرفته و جنگ یکی از عوامل مهم آن است مرگ در سیستان و بلوچستان نیز به‌گونه‌ای دیگر جریان دارد و کمبود امکانات بهداشتی و درمانی، نبود پزشک متخصص و دسترسی نداشتن به راه و جاده مناسب مهم‌ترین عوامل تراژدی مرگ مادران باردار است.

«لالایی مرگ برای مادران چابهاری» عنوان گزارشی است از روزنامه پیام ما که به افزایش چشمگیر مرگ‌ومیر مادران باردار در این استان محروم می‌پردازد.

این استان سال‌هاست که بالاترین آمار میزان مرگ‌ومیر مادران باردار را به خود اختصاص داده؛ موضوعی بسیار حیاتی که ریشه در کمبود امکانات درمانی، قصور پزشکی، کمبود تخت بیمارستانی و نبود پزشک متخصص دارد.

گرچه طی سال‌های اخیر پروژه‌های بسیار مهمی در بخش بهداشت و درمان به بهره‌برداری رسید اما وضعیت چنان بغرنج است که باید یک عزم ملی برای فائق آمدن به تراژدی مرگ مادران باردار سیستان و بلوچستان به وجود آید.

 

 انتهای پیام/

منبع : sbpress.ir

نظرات شما

capcha