خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 15085
۱۴۰۰/۱۲/۰۸ - ۱۳:۴۲
جانشین فرمانده انتظامی استان خبر داد:

کشف کلاهبرداری از 700 حساب بانکی/30 نفر از شکات طرح شکایت داده اند

کشف کلاهبرداری از 700 حساب بانکی/30 نفر از شکات طرح شکایت داده اند
جانشین فرمانده انتظامی استان سیستان و بلوچستان گفت: فردی که با ارسال پیامک‌های حاوی لینک های آلوده از 700 حساب بانکی شهروندان کلاهبرداری کرده بود با اقدام هوشمندانه پلیس فتا سیستان و بلوچستان شناسایی و دستگیر شد.

به گزارش اس.بی پرس، مرتضی جوکار در تشریح این خبر اظهار داشت: در پی ارسال تعدادی پرونده از استان‌های کشور مبنی بر اینکه فردی ناشناس با استفاده از شیوه های مختلف جعلی و مجرمانه همچون شگردهایی تحت عنوان سامانه سهام عدالت، سامانه ثنا و ...اقدام به برداشت غیرمجاز از حساب مردم کرده است، رسیدگی به موضوع به صورت ویژه در دستور کار کارشناسان پلیس فتا استان قرار گرفت.

وی افزود: با توجه به سرنخ‌هایی به دست آمده مبنی بر حضور متهم مورد نظر در این استان، کارشناسان پلیس فتا سیستان و بلوچستان بلافاصله اقدامات تخصصی خود را آغاز کردند و با تلاش شبانه‌روزی و بهره‌گیری از روش های فنی در کشف جرایم سایبری موفق شدند رد پای مجرم را شناسایی و به هویت او دست پیدا کنند.

جانشین فرمانده انتظامی استان سیستان و بلوچستان ادامه داد: در نهایت پرونده وارد مرحله عملیاتی شده و این مجرم پس از هماهنگی قضائی در مخفیگاه خود دستگیر و به همراه تجهیزات الکترونیک به پلیس فتا منتقل شد.

سرهنگ جوکار با اشاره به اینکه در بازرسی از متهم تعدادی تجهیزات هوشمند، سیم کارت فعال دارای هویت جعلی و چندین کارت‌بانکی کشف و ضبط شده است، تصریح کرد: تعداد 700 حساب بانکی که فرد مجرم از آن‌ها اقدام به کلاهبرداری می‌کرده نیز مورد شناسایی قرار گرفته که تاکنون تعداد 30 نفر از شکات اقدام به طرح شکایت کرده‌اند.

این مقام انتظامی بیان داشت: متهم با ارسال پیامک حاوی لینک آلوده تحت عناوین مختلف و به صورت جعلی برای عموم مردم اقدام به کلاهبرداری می‌کرده و لینک معرفی شده در این پیامک‌ها حاوی یک بدافزار بوده که متهم با شگرد مجرمانه، نسبت به سرقت و برداشت غیرمجاز از حساب بانکی افراد اقدام می‌کرده است که با تیزبینی کارشناسان زبده پلیس فتا استان به دام می افتد.

سرهنگ جوکار در پایان با تقدیر از اقدام سریع پلیس فتا استان در شناسایی و کشف این پرونده سایبری، خاطر نشان کرد: شهروندان در صورت بروز مشکل و مواجهه با جرائم رایانه‌ای می‌توانند با مراجعه حضوری به پلیس فتا و یا با مراجعه به سایت پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir و یا با شماره‌گیری 096380 مرکزامـدادوفوریت‌های سایبـری از مشاوره‌ها و راهنمایی‌های کارشناسان این پلیس در جهت رفع مشکلات احتمالی خود اقدام کنند.

 

 انتهای پیام/

منبع : farsnews.ir

نظرات شما

capcha