خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 15087
۱۴۰۰/۱۲/۰۸ - ۱۳:۵۱
رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام:

افزایش نامتوازن و غیرمنطقی مناطق آزاد و ویژه، به مصلحت نیست

افزایش نامتوازن و غیرمنطقی مناطق آزاد و ویژه، به مصلحت نیست
آملی لاریجانی گفت: افزایش نامتوازن و غیرمنطقی مناطق آزاد و ویژه با توجه به آسیب‌هایی که به همراه دارد، به مصلحت کشور نیست و باید در ایجاد این مناطق توجه جدی به این آسیب‌ها داشت.

به گزارش اس.بی پرس به نقل از مجمع تشخیص مصلحت نظام، آیت الله آملی لاریجانی در دیدار آیت‌الله عاملی نماینده ولی‌فقیه در استان اردبیل، علی نیکزاد نایب رئیس مجلس شورای اسلامی، سعید محمد دبیر شورای عالی مناطق آزاد تجاری و ویژه اقتصادی و سید حامد عاملی استاندار اردبیل با تأکید بر اینکه اگر مناطق آزاد کشور بر مبنای قانون خود عمل کند می‌تواند در راستای تولید و اشتغال برای کل کشور مفید باشد، تصریح کرد: مناطق آزاد باید بر مبنای توسعه صادرات و توجه به تولید با هدف توسعه اشتغال در کشور فعالیت کنند.

رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه بخش قابل توجهی از مشکلات، ناشی از مسائل بیرونی مانند تحریم‌هاست، به تاثیر برخی سوء مدیریت‌ها در پدید آمدن پاره‌ای از موانع نیز اشاره کرد و گفت: افزایش نامتوازن و غیرمنطقی مناطق آزاد و ویژه با توجه به آسیب‌هایی که به همراه دارد، به مصلحت کشور نیست و باید در ایجاد این مناطق توجه جدی به این آسیب‌ها داشت.

آملی لاریجانی در پایان تاکید کرد: مجمع تشخیص مصلحت نظام در چارچوب وظایف قانونی خود، از هیچ کمک و مساعدتی در راه رفع مشکلات اجتماعی و بهبود وضعیت اقتصادی کشور دریغ نخواهد کرد.

در این دیدار سعید محمد دبیر شورای عالی مناطق آزاد تجاری و ویژه اقتصادی نیز به ارائه گزارشی از اهم اقدامات صورت گرفته در راستای راه‌اندازی منطقه آزاد در استان اردبیل پرداخت.

همچنین آیت‌الله سید حسن عاملی نماینده ولی‌فقیه در استان و امام‌جمعه اردبیل با اشاره به شرایط اجتماعی و اقتصادی موجود در استان اردبیل خواستار همفکری و توجه بیشتر نهادهای مسئول به توسعه زیرساخت و رفع موانع موجود در این استان شد.

نیکزاد نایب رییس مجلس شورای اسلامی نیز در این دیدار گزارشی از اهم اقدامات مجلس شورای اسلامی در خصوص مناطق آزاد ارائه نمود.

 سید حامد عاملی استاندار اردبیل هم در این دیدار گزارشی از مهم‌ترین اقدامات صورت گرفته اقتصادی به‌ویژه در حوزه اشتغال و کارآفرینی بیان داشت.

 

 انتهای پیام/

منبع : sbpress.ir

نظرات شما

capcha