خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 15093
۱۴۰۰/۱۲/۰۸ - ۲۲:۴۱
سید عزت الله ضرغامی:

امضای تفاهم نامه تسهیل سرمایه گذاری در گردشگری

امضای تفاهم نامه تسهیل سرمایه گذاری در گردشگری
تفاهم نامه تسهیل و توسعه سرمایه گذاری در بخش گردشگری میان وزیر میراث فرهنگی و گردشگری و رئیس هیئت عامل صندوق توسعه ملی امضا شد.

به گزارش اس.بی پرس، بر اساس تفاهم نامه ای که به امضای سید عزت الله ضرغامی و مهدی غضنفری رسید هر کدام از امضاکنندگان برای تامین منابع تسهیلات از صندوق توسعه ملی و بانک‌های عامل حداکثر سهم ۵۰ درصدی و حداکثر تا رقم ۲۰ هزار میلیارد ریال تعهد کردند.
بر اساس این گزارش این تسهیلات به طرح‌های نیمه تمام و اولویت داری که ۵۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارند پرداخت می‌شود و وزارت میراث فرهنگی گردشگری و صنایع دستی باید هر سه ماه یک بار آخرین وضع پیشرفت طرح‌ها را به صندوق توسعه ملی گزارش کند.
همچنین صندوق توسعه ملی برای جذب حداکثری، هدفمند کردن منابع تخصیصی و همچنین بعنوان ابزار کنترلی، کاهش یا افزایش کارمزد منابع سپرده گذاری شده در بانک‌های عامل را متناسب با عملکرد بانک‌ها در سهم آورده بانک و جذب منابع و سرعت پرداخت متقاضیان مورد بررسی و اقدام قرار خواهد داد.
بر اساس این گزارش، مدت اجرای تفاهم نامه تسهیل و توسعه سرمایه گذاری در بخش گردشگری، یک سال و در صورت نیاز قابل اصلاح و تمدید است.

 

 انتهای پیام/

منبع : iribnews.ir

نظرات شما

capcha