خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 15099
۱۴۰۰/۱۲/۰۸ - ۲۳:۱۵
انتقاد و تذکر سه نماینده مجلس:

معلمان حق‌التدریس تعیین تکلیف شوند

معلمان حق‌التدریس تعیین تکلیف شوند
سه نماینده مجلس نسبت به عدم استخدام معلمان حق‌التدریس انتقاد و تذکر دادند.

به گزارش اس.بی پرس، محمدمهدی فروردین در نشست علنی امروز مجلس شورای اسلامی در تذکری شفاهی گفت: گروه سوم معلمان حق‌التدریس اکنون مقابل مجلس برای پیگیری موضع استخدام خود حضور دارند. به وزیر آموزش‌وپرورش تذکر دهید تا گروه سوم معلمان حق‌التدریس را تعیین تکلیف کند.
فروردین اعلام کرد اگر این افراد حق‌دارند که استخدام شوند، هر چه سریع‌تر اقدامات لازم را صورت دهید و امروز و فردا نکنند.
در هفته اخیر معلمانی که تمام مراحل استخدام و آموزش خود را سپری کرده‌اند و بر اساس قانون مجلس باید قرارداد آن‌ها از حق‌التدریسی به رسمی تغییر کند، ولی هنوز نتوانسته‌اند استخدام شوند رو به روی مجلس تجمع کرده‌اند.
در ادامه حجت‌الله فیروزی در تذکری شفاهی به همین موضوع اشاره کرد و گفت: به وزیر آموزش‌وپرورش در خصوص عدم توجه به صدور احکام فرهنگیان تذکر می‌دهم. معلمان حق‌التدریسی هم‌اکنون در مقابل مجلس تجمع کرده و صدور احکام حق قانونی آنان است.
این نماینده مجلس یازدهم تأکید کرد مجلس در این زمینه قانون تصویب کرده است و معلمان حق‌التدریسی اکنون حق قانونی خود را می‌خواهند.
این معلمان به گفته مولوی نائب رئیس کمیسیون آموزش ۱۶ هزار نفر هستند که چهار ماه از زمان تعیین تکلیف آن‌ها گذشته است.
صدیف بدری عضو کمیسیون عمران مجلس نیر در تذکری خطاب به رئیس‌جمهور و وزیر آموزش‌وپرورش درخصوص تعیین تکلیف معلمان حق‌التدریس گفت: تعیین تکلیف مرحله سوم معلمان حق‌التدریس قانون خاص دارد و هیچ فردی نمی‌تواند برخلاف قانون عمل کند. در سریع‌ترین زمان این مشکل را حل کنند، مسئولان خود را در این خصوص به بی‌خیالی نزنند.

 

 انتهای پیام/

منبع : yjc.news

نظرات شما

capcha