خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 15100
۱۴۰۰/۱۲/۰۸ - ۲۳:۳۳
نمایندگان مجلس شورای اسلامی؛

ساز و کار تعویض پلاک وسایل نقلیه مشخص شد

ساز و کار تعویض پلاک وسایل نقلیه مشخص شد
نمایندگان مجلس سازوکار تعویض پلاک خودرو و موتورسیکلت توسط نیروی انتظامی را مشخص کردند.

به گزارش اس.بی پرس، نمایندگان مجلس سازوکار تعویض پلاک خودرو و موتورسیکلت توسط نیروی انتظامی را مشخص کردند. 
نمایندگان در نشست علنی نوبت سوم امروز مجلس شورای اسلامی در جریان بررسی بخش درآمدی لایحه بودجه سال آینده موافقت کردند که نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران مکلف است از ابتدای سال ۱۴۰۱ سامانه تعویض پلاک انواع خودرو و موتورسیکلت را به نحوی ایجاد نماید که تمامی مراحل نقل‌وانتقال مالکیت به‌صورت برخط انجام و مراجعه حضوری اشخاص صرفاً برای احراز هویت فرد، اصالت خودرو و فک و نصب پلاک باشد.
وظایف نیروی انتظامی به شرح زیر است:
پلاک را صرفاً از طریق مؤسسات مجاز و صاحب صلاحیت غیردولتی تعویض و تعرفه این قانون را از متقاضی دریافت و سهم موسسه ذی‌ربط را به‌طور مستقیم پرداخت و مابقی را به‌ردیف درآمدی این قانون نزد خزانه‌داری کل واریز نماید.
نیروی انتظامی موظف به اعلام جزئیات دریافتی به متقاضیان است.  
به استناد قانون مالیات بر ارزش‌افزوده مصوب سال ۱۴۰۰ مالیات نقل‌وانتقال خودرو و موتورسیکلت را در هنگام فک و نصب پلاک به ترتیب مقررشده توسط سازمان امور مالیاتی کشور دریافت و به‌حساب مربوطه نزد خزانه¬داری کل کشور واریز کنند.
نمایندگان مجلس در مصوبه‌ای دیگر سازمان ثبت‌اسناد را مکلف به همکاری با وزارت جهاد کشاورزی برای تهیه نقشه و اطلاعات مکانی اراضی کشاورزی کردند.
به‌این‌ترتیب سازمان ثبت‌اسناد و املاک کشور مکلف است با همکاری وزارت جهاد کشاورزی (سازمان امور اراضی) به‌منظور تهیه نقشه و اطلاعات توصیفی و مکانی اراضی کشاورزی، در صورت درخواست کشاورزان متقاضی صدور سند مالکیت، به ازای هر هکتار مبلغ پانصد هزار ریال از متقاضی صدور سند مالکیت مفروز اراضی کشاورزی اخذ و به‌حساب خزانه‌داری کل کشور واریز کند.

 

 انتهای پیام/

منبع : yjc.news

نظرات شما

capcha