خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 15101
۱۴۰۰/۱۲/۰۹ - ۰۸:۲۵
استاندار:

اشتغال در سیستان و بلوچستان نباید به تسهیلات بانکی منوط باشد

اشتغال در سیستان و بلوچستان نباید به تسهیلات بانکی منوط باشد
استاندار سیستان و بلوچستان گفت: موضوع اشتغال‌زایی در استان نباید صرفا به پرداخت تسهیلات بانکی منوط باشد بلکه نقش سرمایه‌گذاری در این راه بسیار مهم است.

به گزارش اس.بی پرس، حسین مدرس خیابانی شامگاه یکشنبه در کارگروه تخصصی اشتغال سیستان و بلوچستان اظهار داشت: هیچ موضوعی مهتر از اشتغال در این استان وجود ندارد و همه دستگاه‌های اجرایی مکلف به ایجاد شغل در منطقه هستند.

وی بیان کرد: اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سیستان و بلوچستان مسئول ایجاد شغل نیست، بلکه هماهنگ‌کننده این موضوع است بنابراین دستگاه‌های اجرایی موظف‌اند این مهم را در اولویت قرار دهند.

رییس کارگروه تخصصی اشتغال سیستان و بلوچستان با تأکید بر اینکه سرمایه‌گذاری و ایجاد اشتغال در استان باید طرح محور باشد، گفت: اشتغال‌زایی از محل طرح‌هایی نظیر مسکن، راه، برق و ارتباطات برای استان بسیار مهم و کلیدی است.

وی اظهار داشت: در حوزه اشتغال باید به آمایش سرزمین و ظرفیت‌های منطقه‌ای سیستان و بلوچستان توجه ویژه‌ای داشت.

مدرس خیابانی تصریح کرد: وزن اشتغال در استان سیستان و بلوچستان بر اساس تعداد بیمه‌شده‌های تامین اجتماعی ارزیابی شود.

وی با اشاره به هدف‌گذاری ایجاد اشتغال برای ۲۸ هزار نفر در سیستان و بلوچستان در سال ۱۴۰۱، افزود: این آمار برای استان مطلوب است اما باید به تفکیک شهرستان‌ها و بین دستگاهی وظیفه همه نهادها و سازمان‌ها در تحقق این موضوع مشخص و شفاف شود.

استاندار سیستان و بلوچستان به دستور کار جلسه کارگروه اشتغال استان در خصوص وضعیت اشتغال در حوزه سیستان هم اشاره کرد و گفت: با توجه به کم‌آبی و وجود خشکسالی در این منطقه، باید به سمت ایجاد و یا احیای مشاغل بدون آب، کم آب یا جایگزین رفت.

وی تأکید کرد: در اولین فرصت کمیته اشتغال سیستان ذیل کارگروه تخصصی اشتغال سیستان و بلوچستان تشکیل و به تفکیک شهرستان و بخش‌های مختلف، طرح تعریف و معرفی شود.

مدرس خیابانی بیان کرد: رسانه‌های سیستان و بلوچستان در ترویج فرهنگ کارآفرینی و معرفی نمونه‌های موفق اشتغال‌زایی به مردم اهتمام ویژه‌ای داشته باشد چرا که در مسیر اشتغال نقش رسانه بسیار پر اهمیت است.

وی توجه به بازار فروش محصولات را در تقویت و تثبیت مشاغل مهم دانست و گفت: پارک علم و فناوری استان در این راه می‌تواند نقش‌آفرین باشد چرا که بازارهای مجازی و تجارت الکترونیک ظرفیت نامحدودی را در اختیار کارآفرین قرار می‌دهد.

استاندار سیستان و بلوچستان خواستار تقسیم اعتبار اشتغال شهرستان‌ها بر اساس طرح‌های معرفی‌شده هر شهرستان شد.

وی با بیان اینکه باید در جوار همه مجتمع‌های بین‌راهی سیستان و بلوچستان ایستگاه خدمات خودرویی و تعمیرگاهی ایجاد شود، تاکید کرد: اداره کل آموزش فنی و حرفه‌ای باید آموزش نیروی کار لازم در این حوزه را به شکل جدی در اولویت قرار دهد.

 

 انتهای پیام/

منبع : irna.ir

نظرات شما

capcha