خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 15102
۱۴۰۰/۱۲/۰۹ - ۰۸:۲۷
معاون مسکن و ساختمان اداره کل راه و شهرسازی استان بیان کرد؛

درخواست خود مالکین سیستان و بلوچستان برای ساخت ۲۲۰ واحد مسکونی در طرح ملی مسکن

درخواست خود مالکین سیستان و بلوچستان برای ساخت ۲۲۰ واحد مسکونی در طرح ملی مسکن
معاون مسکن و ساختمان اداره کل راه و شهرسازی استان سیستان و بلوچستان گفت: خودمالکین استان از دیماه امسال تاکنون برای احداث ۲۲۰ واحد مسکونی با ثبت نامه در سامانه «ثمن» درخواست استفاده از تسهیلات طرح نهضت ملی مسکن کردند.

به گزارش اس.بی پرس، ابوالفضل مهدیار اظهار کرد: هم استانی‌ها در همه شهرهای سیستان و بلوچستان که دارای زمین بوده و برای آن پروانه ساختمان گرفته و می‌توانند با مراجعه به سامانه مذکور و ثبت‌نام در آن از تسهیلات تعیین شده در طرح نهضت ملی مسکن شهر زاهدان ۳۵۰ میلیون تومان و در سایر شهرهای استان ۳۰۰ میلیون تومان برخوردار شوند.

وی ادامه داد: علاوه بر اینکه در این طرح خودمالکان برای اخذ تسهیلات ساخت نیازی به سپرده‌گذاری و یا خرید اوراق ندارند و هیچ‌گونه شرایط دیگر از قبیل مالکیت شخصی و دولتی، تاهل و شرط سکونت نیاز نبوده و پرداخت اقساط در صورت درخواست متقاضی پلکانی نیز می‌شود.

معاون مسکن و ساختمان اداره کل راه و شهرسازی استان سیستان و بلوچستان با بیان اینکه تسهیلات نهضت ملی مسکن علاوه بر خودمالکین به سازندگان نیز پرداخت می‌شود، گفت: افرادی که به صورت حرفه‌ای اقدام به ساخت و ساز می‌کنند، کسانی که به صورت شخصی می‌سازند، یا کسانی که پروژه‌شان نیمه‌کاره مانده و نیاز به منابع مالی برای تکمیل آن دارند می‌توانند از تسهیلات نهضت ملی مسکن در استان استفاده کنند.

مهدیار بر استفاده از تسهیلات طرح نهضت ملی مسکن برای خودمالکین سیستان و بلوچستان تا قبل از پایان سالجاری تاکید کرد و تصریح کرد: تسهیلات این طرح در چهار مرحله و متناسب با پیشرفت پروژه توسط بانک عامل به حساب واریز می‌شود.

 

 انتهای پیام/

منبع : isna.ir

نظرات شما

capcha