خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 15109
۱۴۰۰/۱۲/۰۹ - ۱۳:۱۷

پوشش 98 درصدی واکسیناسیون فلج اطفال در سیستان و بلوچستان

پوشش 98 درصدی واکسیناسیون فلج اطفال در سیستان و بلوچستان
معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی زاهدان گفت: به همت و تلاش تیم های بهداشتی، داوطلبان سلامت و مشارکت گسترده مردم، 98 درصد کودکان زیر 5 سال در مرحله دوم واکسیناسیون فلج اطفال در سیستان و بلوچستان واکسینه شدند.

به گزارش اس.بی پرس، دکتر سید مهدی طباطبایی افزود: مرحله دوم عملیات تکمیلی واکسیناسیون فلج اطفال که از تاریخ 30 بهمن‌ماه آغاز شده بود، با تلاش تیم های سلامت، داوطلبین سلامت و مشارکت خوب مردم، 98 درصد کودکان زیر 5 سال بر علیه بیماری فلج اطفال واکسینه شدند.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی زاهدان ادامه داد: در این طرح بیش از 200 هزار کودک زیر 5 سال در همه مناطق تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی زاهدان بر علیه ویروس فلج اطفال واکسینه شدند و براساس گزارش از شهرستان‌ها تمامی کودکان زیر 5 سال که به‌صورت میهمان از سایر استانهای مجاور و از کشورهای همسایه در این استان حضور داشتند واکسن فلج اطفال را دریافت کرده اند.

وی ضمن قدرانی از مشارکت خوب هم استانی ها و تیم های سلامت در اجرای این طرح افزود: علیرغم اینکه بیماری فلج اطفال در دو کشور افغانستان و پاکستان همچنان شیوع دارد، تیم ها سلامت متعهد و پرتلاش در راستای حفظ دستاورد ریشه‌کنی فلج اطفال تلاش می کنند.

دکتر طباطبایی افزود: در اجرای این طرح بیش از 951 تیم دو نفره در قالب مراقب سلامت، بهورز و داوطلب سلامت در حوزه تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی زاهدان مشارکت داشتند.

 

 انتهای پیام/

منبع : isna.ir

نظرات شما

capcha