خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 15112
۱۴۰۰/۱۲/۰۹ - ۱۳:۴۵

فعالیت سامانه بارشی در برخی از مناطق سیستان و بلوچستان

فعالیت سامانه بارشی در برخی از مناطق سیستان و بلوچستان
رییس اداره پیش‌بینی و مدیریت بحران اداره کل هواشناسی سیستان و بلوچستان گفت: فعالیت سامانه بارشی از بعدازظهر امروز دوشنبه در این استان آغاز و تا فردا ادامه خواهد داشت.

به گزارش اس.بی پرس به نقل از روابط عمومی اداره کل هواشناسی سیستان و بلوچستان، علی ملاشاهی با اشاره به صدور هشدار سطح زرد این اداره‌کل گفت: فعالیت سامانه بارشی از بعدازظهر امروز دوشنبه در این استان آغاز و تا فردا ادامه خواهد داشت.

وی رگبار باران، رعد و برق، احتمال تگرگ و همچنین وزش باد شدید لحظه‌ای را از جمله پدیده‌های غالب این سامانه عنوان کرد و افزود: مناطق مرکزی و جنوبی سیستان و بلوچستان مناطق تحت تاثیر این سامانه بارشی خواهد بود.

وی با اشاره به این موضوع که جاری شدن رواناب و آب‌گرفتگی معابر در مناطق مذکور دور از انتظار نیست، خواستار خودداری از قرارگیری شهروندان در حریم مسیل ها شد.

رییس اداره پیش‌بینی و مدیریت بحران اداره کل هواشناسی سیستان و بلوچستان همچنین از بارش ناچیز تا ملایم در سایر نقاط استان خبر داد و گفت: خطر برخورد صاعقه و آسیب در اثر وزش بادهای شدید لحظه‌ای وجود دارد، لذا توصیه می‌شود در روزهای مذکور از رفتن به ارتفاعات خودداری شود.

  

 انتهای پیام/

منبع : sbpress.ir

نظرات شما

capcha