خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 15118
۱۴۰۰/۱۲/۱۰ - ۱۱:۱۴
رئیس پلیس آگاهی شهرستان ری:

انهدام باند ۸ نفره زنان جیب‌بر

انهدام باند ۸ نفره زنان جیب‌بر
رئیس پلیس آگاهی شهرستان ری از بازداشت هشت زن جیب‌بر و کشف ۳۵ فقره جیب‌بری در این شهرستان خبر داد.

به گزارش اس.بی پرس، بیست‌و‌نهم مهرماه پرونده‌ای با موضوع جیب‌بری حسب دادخواهی یکی از شهروندان به پایگاه نهم پلیس آگاهی تهران ارسال شد. مالباخته در تحقیقات به‌عمل‌آمده گفت: در بازار شهرری در حال خرید بودم که متوجه سرقت کارت عابربانک خود و در ادامه کسر مبلغ ۴۲۰ میلیون ریال از حسابم شدم.
کارآگاهان پایگاه نهم آگاهی برای بررسی میدانی و کشف سرنخ از سارق یا سارقان به محل‌های تردد مالباخته در بازارشهر ری مراجعه کرده و در بازبینی دوربین‌های مداربسته مسیرهای تردد مالباخته مشاهده شد دو خانم با تعقیب شاکی در مغازه‌ها، پس از مطلع شدن از رمزکارت عابربانک وی که هنگام خرید به فروشنده‌ها اعلام می‌کرده، در یک فرصت مناسب اقدام به سرقت کارت عابربانک مالباخته از داخل کیف کردند.
با عنایت به وصول چندین فقره سرقت به شیوه و شگرد مشابه در شهرری، تمام پرونده‌های مشابه تجمیع و با بررسی سوابق و تصاویر به‌دست‌آمده از صحنه‌های سرقت مشخص شد سارقان تعدادی خانم بوده که در بازارشهر ری با استفاده از شلوغی بازار و غفلت شهروندان اقدام به جیب‌بری و سرقت از داخل کیف آن‌ها می‌کنند.
با شناسایی اعضای این باند هشت نفره، هویت واقعی و مخفیگاه متهمان شناسایی شد و پس از انعکاس موضوع به مرجع قضائی اعضای این باند در مخفیگاهشان دستگیر شدند.
سرهنگ حیدر گودرزی؛ رئیس پلیس آگاهی شهرستان ری با اعلام این خبر گفت: متهمان به بیش از ۳۵ فقره سرقت در بازار شهرری و محوطه حرم حضرت عبدالعظیم حسنی(ع) اعتراف کردند.
وی با اشاره به اینکه تمام مالباختگان شناسایی‌شده‌اند، گفت: کارشناسان ارزش ریالی اموال مسروقه را بالغ‌بر ۵ میلیارد ریال اعلام کردند و پرونده برای سیر مراحل قضائی تحویل دادسرا شد.
 

 انتهای پیام/

منبع : tasnimnews.com

نظرات شما

capcha