خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 15119
۱۴۰۰/۱۲/۱۰ - ۱۱:۲۳
معاون اول رئیس‌جمهور:

دولت بر سر منافع مردم با احدی تعارف ندارد

دولت بر سر منافع مردم با احدی تعارف ندارد
بیست و یکمین جلسه ستاد تنظیم بازار با حضور معاون اول رئیس‌جمهور تشکیل و تصمیمات مهمی برای کاهش قیمت گوشت، برنج، روغن، پوشاک و لوازم‌خانگی اتخاذ شد.

به گزارش اس.بی پرس، مخبر: دولت بر سر منافع مردم با احدی تعارف نداردبه گزارش خبرگزاری صداوسیما دکتر محمد مخبر در این جلسه با تأکید بر اینکه دولت بر سر منافع مردم با احدی تعارف ندارد، گفت: دولت نمی‌تواند نسبت به سفره و وضعیت معیشتی مردم بی‌تفاوت باشد.
معاون اول رئیس‌جمهور با اشاره به در پیش بودن ایام عید نوروز و ماه مبارک رمضان تصریح کرد: نباید اجازه دهیم گران‌فروشی و نوسان قیمت‌ها، کام مردم را در این ایام تلخ کند. باید محکم و با جدیت پای نظارت و کنترل قیمت اقلام و کالا‌های مؤثر در سبد خانوار بایستیم.
در این جلسه که وزرای صنعت معدن وتجارت، جهاد کشاورزی، دادگستری، اقتصاد و راه و شهرسازی نیز حضور داشتند، پس از ارائه گزارش در خصوص آخرین وضعیت روغن خوراکی، تصمیمات لازم برای تأمین ارز موردنیاز روغن اتخاذ و مقرر شد روند تأمین روغن برای عرضه در بازار تسریع شود.
کاهش قیمت برنج هندی از ۲۵ هزارتومان به ۲۰ هزار و ۵۰۰ تومان و برنج پاکستانی از ۲۴ هزار تومان به ۱۸ هزار و ۵۰۰ تومان از دیگر تصمیماتی بود که در این جلسه اتخاذ شد.
در این نشست همچنین مقرر شد قیمت گوشت منجمد گوساله از ۱۱۷ هزار تومان به ۱۰۰ هزار تومان کاهش یابد.
وزیر صنعت معدن و تجارت نیز در این جلسه گزارشی از عرضه مستقیم ۴۵۰۰ قلم کالا در فروشگاه‌های مختلف در سطح کشور ارائه کرد و گفت: اتحادیه پوشاک نیز در ۱۲۵ واحد بزرگ از ۱۰ اسفند تا ۲۰ فروردین عرضه مستقیم پوشاک را فعال خواهد کرد و در این طرح با مشارکت گسترده اصناف فعال در حوزه پوشاک، بین ۲۰ تا ۵۰ درصد تخفیف ارائه خواهد شد.
همچنین پیرو جلسه وزارت صمت با تولیدکنندگان لوازم‌خانگی مقرر شد تا وضعیت قیمت‌ها دراین بازار به زمان شروع به کار دولت در شهریورماه بازگردد و اقدامات لازم برای تأمین ۴۹۶ هزار جهیزیه با تخفیف مناسب برای زوج‌های جوان صورت گیرد.
در ادامه این جلسه گزارش‌هایی مبنی بر عدم همکاری برخی واحد‌های تولیدی موردبحث و تبادل‌نظر قرار گرفت و مقرر شد سازمان تعزیرات و سازمان حمایت از مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان روند قیمت اقلام برخی از این واحد‌ها نظیر گروه کارخانه‌ها صنعتی تبرک را موردبررسی قرار داده وگزارش آن را به ستاد تنظیم بازار اعلام کند.
 

 انتهای پیام/

منبع : iribnews.ir

نظرات شما

capcha