خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 15120
۱۴۰۰/۱۲/۱۰ - ۱۱:۳۲
رعیتی فرد:

دستمزد ۱۴۰۱ کارگران ۲۱ اسفند مشخص می‌شود

دستمزد ۱۴۰۱ کارگران ۲۱ اسفند مشخص می‌شود
معاون روابط کار گفت: بر اساس تقویم، ۲۱ اسفند آخرین جلسه شورای عالی کار است و در این زمان دستمزد کارگران تعیین تکلیف می‌شود.

به گزارش اس.بی پرس، معاون روابط کار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: حقوق و دستمزدی که طی سال‌های اخیر برای جامعه کارگری تعیین‌شده نتوانسته هزینه‌های سبد کارگران را پوشش دهد که این قضیه ناشی از تحریم‌ها و جنگ اقتصادی و کرونا بوده و در رشد اقتصادی کشور تأثیرگذار بوده است.
به گفته رعیتی فرد، نظر نمایندگان کارگری این است که سبد معیشت تأمین شود و در تعیین دستمزد به آن رقم سبد جامعه عمل پوشانده شود، ولی گروه کارفرمایی هم دغدغه‌هایی دارند که امیدواریم با تشریک‌مساعی همه شرکای اجتماعی این عدد مشخص شود.
او گفت: بحث مزد منطقه‌ای فعلاً در دستور کار مرکز پژوهش‌های کار و تأمین اجتماعی قرار دارد، اما برای سال آینده تعیین حداقل دستمزد کارگران به‌صورت ملی و یکسان خواهد بود.
بر اساس قانون کار شورای عالی کار موظف است همه‌سال دستمزد کارگران را بر اساس نرخ تورم اعلامی بانک مرکزی و سبد معیشت تعیین کند.
نرخ تورم بهمن از سوی بانک مرکزی ۴۱.۴ درصد اعلام‌شده و سبد معیشت کارگران هم که جزو تکالیف کمیته دستمزد بود ۸ میلیون و ۹۰۰ تعیین‌شده است.

 

 انتهای پیام/
 

منبع : yjc.news

نظرات شما

capcha