خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 15125
۱۴۰۰/۱۲/۱۰ - ۱۷:۲۹

فعالیت ایرلاین بومی سیستان و بلوچستان به‌زودی آغاز می‌شود

فعالیت ایرلاین بومی سیستان و بلوچستان به‌زودی آغاز می‌شود
مدیرعامل و نایب رییس هیات مدیره شرکت هواپیمایی چابهار با بیان اینکه این شرکت هواپیمایی پس از ۲ دهه به‌زودی به عنوان یک ایرلاین مستقل فعالیت خود را آغاز خواهد کرد گفت: این شرکت مالک بیش‌از ۲۰ فروند هواپیما است و رقیب ارائه‌دهندگان کلاس پروازی اکونومی در کشور خواهد بود.

به گزارش اس.بی پرس، اشکان احمدی اظهار داشت: این شرکت که از شرکت‌های تابعه صندوق بازنشستگی هما است پیشتر فعالیت‌هایی نظیر واردات و اجاره هواپیما را انجام می‌داد.

وی افزود: شرکت هواپیمایی چابهار از ۶ شرکت تابعه صندوق بازنشستگی هما و البته بزرگترینایرلاین بومی

سآن‌ها بوده و دارای بیش از ۲۰ فروند هواپیما شامل هواپیماهای بویینگ MD و فوکر ۱۰۰ است.

مدیرعامل و نایب رییس هیات مدیره شرکت هواپیمایی چابهار ادامه داد: طی حدود ۲ دهه گذشته این شرکت فعالیت‌هایی نظیر واردات هواپیما و اجاره هواپیما به شرکت‌های دیگر داشته و تاکنون به عنوان یک ایرلاین همانند شرکت‌های دیگر فعال نبوده است.

وی با بیان اینکه سعی بر این است که با پنج فروند بویینگ MD، فعالیت شرکت هواپیمایی چابهار آغاز شود گفت: هم‌اینک سه فروند هواپیما در حال فعال‌سازی است که یک فروند کاملا فعال شده و ۲ فروند دیگر منتظر رسیدن سه دستگاه موتور هستند.

احمدی با اشاره به اینکه قرارداد تعمیرات ۲ فروند دیگر نیز در حال انعقاد است که تا پایان تیر ۱۴۰۱ پنج فروند هواپیمای فعال در ناوگان خواهیم داشت تصریح کرد: امیدواریم طی چند روز آینده مجوز پروانه بهره‌برداری این ایرلاین را از سازمان هواپیمایی کشوری اخذ و جشن افتتاح این شرکت را با حضور مسوولان استانی و دست‌اندرکاران برگزار کنیم.

وی با اشاره به پایگاه اصلی و مسیرهای احتمالی شرکت هواپیمایی چابهار گفت: این شرکت در منطقه آزاد چابهار به ثبت رسیده و مسیرهای مرسوم بین ایرلاین‌ها در کشور شامل چابهار، زاهدان، کیش، مشهد، شیراز، قشم، اهواز، تبریز، اردبیل و رامسر در برنامه این شرکت نیز هستند البته باید کارها مرحله به مرحله پیش رود تا به طور دقیق، مسیرها مشخص شود.

مدیر عامل و نایب رییس هیات مدیره شرکت هواپیمایی چابهار افزود: هم‌اینک چیدمان صندلی تمامی هواپیماها براساس ارائه کلاس اقتصادی (اکونومی) بوده البته در برنامه است که پس از این پنج فروند برای سایر هواپیماهای کلاس بیزینس نیز درنظر گرفته شود.

 

 انتهای پیام/

منبع : irna.ir

نظرات شما

capcha