خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 15129
۱۴۰۰/۱۲/۱۰ - ۱۸:۵۰
حشمت‌الله حیات الغیب:

آزادی ۵۱ محکوم به قصاص

آزادی ۵۱ محکوم به قصاص
مدیرکل سازمان زندان‌های استان تهران از آزادی ۵۱ زندانی دارای حکم قصاص پس از گرفتن رضایت از اولیای دم خبر داد.

به گزارش اس.بی پرس، حشمت‌الله حیات الغیب، درباره بحث اشتغال‌زایی در زندان‌های استان تهران، گفت: یکی از رسالت‌های سازمان زندان‌ها ایجاد اشتغال و حرفه‌آموزی برای زندانیان است.
وی بابیان اینکه در زندان‌های استان تهران هم اشتغال کارگاهی و هم اشتغال نشسته داریم، گفت: حدود ۴۰ درصد زندانیان در حوزه اشتغال نشسته، کارگاهی و مولد مشغول به کار هستند.
مدیرکل سازمان زندان‌های استان تهران بابیان اینکه کف حقوقی که به زندانیان داده می‌شود، ۷۰۰ هزار تومان است، تصریح کرد: این مبالغ به‌صورت دستمزدی به زندانیان داده می‌شود و هر زندانی بیشتر کار کند به وی مبلغ بیشتری به‌عنوان حقوق تعلق می‌گیرد؛ حتی زندانی داریم که در ماه ۵ میلیون تومان از ما بابت فعالیتی که انجام می‌دهد، حقوق دریافت می‌کند.
وی در پاسخ به بحث کمک به زندانیان مربوط به حوزه پرونده‌های قصاص، گفت: در این زمینه مددکاران سازمان زندان‌های استان تهران با همکاری شورا‌های حل اختلاف مستقر در زندان و «NGO»ها و از خیرانی که می‌خواهند با ما همکاری داشته باشند کمک می‌گیریم تا از اولیای دم رضایت بگیرند و زندانیان آزاد شوند.
حیات الغیب اظهار کرد: از ابتدای امسال تا به امروز طی پیگیری‌هایی که واحد مددکاری زندان‌های استان تهران و شورا‌های حل اختلاف مستقر در زندان‌ها و شورا‌های حل اختلاف مستقر در دادگستری و همچنین با کمک خیران، ۵۱ نفر از زندانیان از حکم قصاص نجات پیداکرده و اززندان آزاد شدند.
به گفته مدیرکل سازمان زندان‌های استان تهران؛ ۴ نفر آزادی‌های نجات‌یافته حکم قصاص از زندان زنان، ۳ نفر از اتباع بیگانه در زندان قزل‌حصار و مابقی آزادشده‌ها از زندان رجایی شهر هستند.
 

 انتهای پیام/

منبع : iribnews.ir

نظرات شما

capcha