خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 15132
۱۴۰۰/۱۲/۱۰ - ۱۹:۱۴
معاون وزیر راه و شهرسازی:

اهدای زمین رایگان به خانوارهای دارای سه فرزند

اهدای زمین رایگان به خانوارهای دارای سه فرزند
بر اساس قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت، به خانواده‌هایی که سه فرزند دارند و فرزند سوم آن‌ها از ۱۹ آبان امسال به بعد متولد می‌شود زمین رایگان اختصاص می‌یابد که شب گذشته توسط معاون وزیر راه و شهرسازی در جریان یک برنامه تلویزیونی، اولین قطعه زمین به یک زوج که دارای فرزندان چهارقلو اهدا شد.

به گزارش اس.بی پرس، شب گذشته در جریان برنامه تلویزیونی از سوی معاون وزیر راه و شهرسازی ـ سند یک قطعه زمین به‌صورت رایگان در اختیار یک زوج دارای فرزندان چهارقلو از شهر خوی قرار گرفت. این زمین پس‌ازآن هدیه شد که رستم قاسمی ـ وزیر راه و شهرسازی ـ اعلام کرد در سالروز ولادت حضرت زهرا (س) یک‌تکه زمین به خانواده‌هایی که دارای ۴ قلو هستند و یا فرزند چهارم آن‌ها امسال به دنیا آمده باشد تخصیص می‌یابد.
با تصویب و ابلاغ قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت در ۱۹ آبان، به خانواده‌هایی که فرزند سوم آن‌ها بعدازاین تاریخ به دنیا بیاید، زمین رایگان اختصاص می‌یابد.
محمود محمودزاده ـ معاون مسکن و ساختمان وزیر راه وشهرسازی ـ در این خصوص گفت: در شهرهای زیر ۵۰۰ هزار نفر کسانی که از تاریخ تصویب قانون تعالی خانواده، صاحب فرزند سوم شوند از سوی وزارت راه و شهرسازی به نمایندگی از دولت، قطعه زمینی به‌صورت رایگان دریافت خواهند کرد.
وی تصریح کرد: این تخصیص به‌صورت سه دانگ سه دانگ است؛ به‌طوری‌که سه دانگ به پدر و سه دانگ به مادر تعلق می‌گیرد.
معاون وزیر راه و شهرسازی همچنین گفت: در شهرهای بالای ۵۰۰ هزار نفر که به‌عنوان کلان‌شهر محسوب می‌شوند در شهرهای جدید آن‌ها که مجاور این شهرها است این واگذاری صورت می‌گیرد.

 

 انتهای پیام/
 

منبع : isna.ir

نظرات شما

capcha