خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 15134
۱۴۰۰/۱۲/۱۰ - ۱۹:۲۶
علیرضا سالمی:

خرید حمایتی مرغ متوقف است

خرید حمایتی مرغ متوقف است
مدیرکل پشتیبانی امور دام استان تهران گفت: خرید حمایتی مرغ از مرغداران به‌منظور جلوگیری از کاهش عرضه این محصول در بازار متوقف‌شده است.

به گزارش اس.بی پرس، علیرضا سالمی گفت:  با توجه به افزایش تقاضای خرید در نیمه اول اسفند به سبب پرداخت حقوق و عیدی کارمندان و بازنشستگان خرید حمایتی مرغ متوقف‌شده است تا شرایط به سمتی پیش رود که کاهش عرضه‌ای در بازار نداشته باشیم.
بنابر برنامه ستاد تنظیم بازار، خرید حمایتی در این مقطع متوقف‌شده است و در صورت عرضه مازاد بر نیاز کشور، مجدد خرید حمایتی از سر گرفته می‌شود.
به گفته مدیرکل پشتیبانی امور دام استان تهران با توجه به ازدیاد عرضه گوشت مرغ در برابر تقاضا، مرغ کمتر از نرخ مصوب در بازار عرضه می‌شود.
با توجه به افزایش حجم جوجه ریزی از آذر و کاهش قیمت مرغ به کمتر از نرخ مصوب در برخی استان‌ها، پشتیبانی امور دام به‌منظور حمایت از تولیدکنندگان و ذخایر خود اقدام به خرید حمایتی از برخی استان‌ها کرد.
سالمی می‌گوید: علی‌رغم ثبات نسبی مرغ گرم در بازار، عرضه مرغ منجمد در حال انجام است.
بنابر اعلام مدیرکل پشتیبانی امور دام، مرغ منجمد در کنار مرغ گرم با نرخ مصوب ۱۸ هزار تومان در اختیار واحدهای صنفی، اتحادیه پرنده و ماهی، اتحادیه عرضه‌کنندگان گوشت گوساله و سوپر مارکت داران قرار می‌گیرد که با نرخ ۲۰ هزار تومان بدست مصرف‌کننده می‌رسد.
 

 انتهای پیام/

منبع : yjc.news

نظرات شما

capcha