خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 15139
۱۴۰۰/۱۲/۱۱ - ۰۳:۰۰
عوامل موجب کاهش تقاضا برای خرید طلا؛

طلا سقوط کرد

طلا سقوط کرد
قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۱۹ درصد کاهش به ۱۹۰۵ دلار و ۳۸ سنت رسید.

به گزارش اس.بی پرس، درحالی‌که مقام‌های روسی و اوکراینی مذاکرات آتش‌بس را آغاز و کشورهای غربی تحریم‌ها علیه مسکو را شدت بخشیده‌اند و این عوامل موجب کاهش تقاضا برای خرید تقاضا برای سرمایه‌گذاری امن شده قیمت طلا روز سه‌شنبه شاهد اندکی کاهش بود.
قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۱۹ درصد کاهش به ۱۹۰۵ دلار و ۳۸ سنت رسید. قیمت فلز زرد در معاملات آتی امروز برای تحویل در ماه آوریل با ۰.۳۳ درصد افزایش به ۱۹۰۶ دلار و ۹۰ سنت رسید.
مذاکرات آتش‌بس بین مقام‌های روسی و اوکراینی روز گذشته در حالی در بلاروس آغاز شد که روسیه باگذشت ۴ روز از آغاز درگیری با تحریم‌های اقتصادی فزاینده‌ای مواجه شده است.
طلا در هنگام بروز وضعیت‌های پیش‌بینی‌نشده سیاسی و مالی همواره به‌عنوان محلی امن جهت سرمایه‌گذاری تلقی می‌شود و از ابتدای ماه فوریه تاکنون شاهد رشد حدوداً ۶.۵ درصدی بوده است. هفته گذشته قیمت فلز زرد به بالاترین رقم ۱۸ ماه گذشته یعنی ۱۹۷۳ دلار و ۹۶ سنت رسید.
روز دوشنبه بانک مرکزی روسیه نرخ سود بانکی را از ۹.۵ درصد به ۲۰ درصد افزایش داد و برخی اقدامات دیگر جهت جلوگیری از خروج سرمایه را به اجرا گذاشت. اما رئیس بانک مرکزی این کشور گفته تحریم ما مانع از فروش ارز جهت تقویت روبل شده است.

تعداد شرکت‌های غربی‌ای که انتظار می‌رود بازار روسیه را ترک کنند رو به افزایش است و شرکت‌هایی همچون بی پی و شل از خارج کردن سرمایه‌های خود از صنعت انرژی این کشور سخن گفته‌اند.

حجم دارایی‌های اس پی دی آر گلد تراست بزرگ‌ترین صندوق سرمایه‌گذاری در بازار طلا روز دوشنبه با ۰.۲ درصد افزایش به ۱۰۲۹.۰۲ تن رسید.


 انتهای پیام/

منبع : khabaronline.ir

نظرات شما

capcha