خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 15140
۱۴۰۰/۱۲/۱۱ - ۰۳:۱۰
رئیس‌کل بانک مرکزی:

سامانه خرید ارز مسافرتی رونمایی شد

سامانه خرید ارز مسافرتی رونمایی شد
رئیس‌کل بانک مرکزی: به‌تدریج سایر مصارف ۲۳ گانه ارزی از طریق سامانه برخط معاملات خرد بازار متشکل ارزی امکان‌پذیر می‌شود.

به گزارش اس.بی پرس، آقای علی صالح‌آبادی رئیس‌کل بانک مرکزی در مراسم رونمایی از سامانه برخط معاملات خرد بازار متشکل ارزی گفت: حجم معاملات در بازار متشکل ارزی به یک و شش میلیارد دلار (۱/۶ میلیارد دلار) رسیده که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل، از رشد چهار برابری برخوردار شده است.

صالح‌آبادی همچنین از حجم ۲۶ میلیارد دلاری در بازار نیما خبر داد و گفت: با راه‌اندازی این سامانه متقاضیان خرید ارز می‌توانند درخواست خود را در آدرس https://my.ice.ir پس از بارگذاری مدارک موردنیاز، به ثبت برساند.

وی اضافه کرد: در حال حاضر در این سامانه امکان ثبت تقاضای خرید ارز مسافرتی طراحی‌شده و به‌تدریج سایر مصارف ۲۳ گانه ارزی و مصارفی که در آینده افزایش خواهد یافت هم از طریق این درگاه امکان‌پذیر خواهد شد.

امیر هامونی مدیرعامل بازار متشکل معاملات ارز ایران نیز در این جلسه درباره اهداف سامانه برخط معاملات خرد بازار متشکل ارزی گفت: در این سامانه دو هدف را دنبال می‌کنیم ؛ هدف نخست تسهیل خدمات‌دهی شبکه صرافی بازار متشکل به متقاضیان برای ارز مسافرتی است، هدف بعدی شناسایی میزان واقعی ارز مورد نیز برای متقاضیان در کشور است.

 

 انتهای پیام/

منبع : iribnews.ir

نظرات شما

capcha