خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 15165
۱۴۰۰/۱۲/۱۲ - ۲۲:۵۶
روح‌الله نجابت:

معافیت مالیاتی سلبریتی‌ها از بودجه سال آینده حذف شد

معافیت مالیاتی سلبریتی‌ها از بودجه سال آینده حذف شد
براساس مصوبه کمیسیون تلفیق بودجه سال ۱۴۰۱، طبق تنفیذ حکم سال جاری، معافیت مالیاتی سلبریتی‌ها در سال آینده حذف شد.

به گزارش اس.بی پرس، روح‌الله نجابت درباره نتیجه عصر کمیسیون تلفیق بودجه سال ۱۴۰۱ گفت: در این جلسه در خصوص عوارض و مالیات، نمایندگان با معافیت مالیاتی فعالیت‌های هنری با درآمد پایین‌تر از ۲۰۰ میلیون تومان در سال موافقت کردند.
در سال‌های گذشته موضوع جلوگیری از فرار مالیاتی دهک‎‌های بالای جامعه و حذف معافیت‌های مالیاتی غیرموجه در فضای کارشناسی و رسانه‌ای کشور بیشتر از گذشته مطرح‌شده است که یکی از مصادیق آن «معافیت مالیاتی هنرمندان و سلبریتی‌ها» است. به اعتقاد کارشناسان، دلیل موجهی وجود ندارد که هنرمندان برخلاف سایر اقشار و اصناف جامعه از مالیات بر درآمد معاف باشند. درواقع منطق حکم می‌کند که آن‌ها نیز همانند مابقی اشخاص حقیقی مشمول مالیات پلکانی بر درآمد شده یا همانند سایر کسب‌وکارها، مشمول مالیات بر سود ۲۵ درصدی شوند.
عضو کمیسیون تلفیق بودجه ۱۴۰۱ تصریح کرد: براین اساس با تنفیذ حکم سال ۱۴۰۰ در لایحه بودجه سال آینده، معافیت مالیاتی فعالیت‌های هنری از قبیل هنرپیشگی بر اساس قانون مالیات‌های مستقیم، صرفاً تا سقف ۲ میلیارد ریال در سال قابل‌اعمال است و بعدازآن حسب مورد به نرخ قانون مالیات‌های مستقیم مشمول مالیات می‌شود.
در قانون بودجه ۱۴۰۰ برای معافیت مالیاتی هنرمندان سقف ۲۰۰ میلیون تومانی گذاشته شد به‌طوری در صورت عبور از این سقف، درآمد هنرمندان و سلبریتی‌ها نیز مانند مابقی اشخاص حقیقی و حقوقی مشمول مالیات شدند.
 

 انتهای پیام/

منبع : yjc.news

نظرات شما

capcha