خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 15166
۱۴۰۰/۱۲/۱۳ - ۰۰:۳۷
سخنگوی وزیر خارجه:

ایرانیان داخل اوکراین به خواست خود در این کشور مانده اند / همه را به بازگشت تشویق کردیم

ایرانیان داخل اوکراین به خواست خود در این کشور مانده اند / همه را به بازگشت تشویق کردیم
سخنگوی وزیر خارجه گفت: تقریباً همه‌ ایرانیان از اوکراین خارج‌شده‌اند و تعدادی به خواست خود در برخی شهرهای این کشور باقی‌مانده‌اند.

به گزارش اس.بی پرس، سعید خطیب زاده گفت: فاز اول و دوم خروج ایرانیان از اوکراین تقریباً به پایان رسیده و اکنون در مرحله‌ای قرار داریم که تعدادی از ایرانیان در شهرهای این کشور مختلف به شکل پراکنده به خواست خود باقی‌مانده‌اند.
وی افزود: همه ایرانیان مقیم را تشویق کردیم اوکراین را ترک کنند و بیش از این در شهرهای مختلف این کشور باقی نمانند. با توجه به اینکه از مرزهای مختلف رومانی، لهستان، مولداوی و مجارستان و بیشتر مرزها گزارش داریم، رفت‌وآمد آرام انجام می‌شود.
خطیب‌زاده ادامه داد: بحران اولیه درباره ایرانیان تقریباً تمام‌شده و اکنون در حال آماده‌سازی پروازی دیگر برای جمعه هستیم.
وی یادآور شد: تا اکنون فقط در لهستان نزدیک ۶۰۰ نفر از ایرانیان در ورشو و شهرهای مرزی پذیرایی و اسکان داده‌شده‌اند و همین‌طور در رومانی، آمار به شکل تصاعدی در حال افزایش است، البته آمارهایی از ایرانیان مقیم اوکراین وجود دارد. همه را تشویق می‌کنیم به ما اطلاع دهند که در کدام شهرها هستند و یا اینکه حرکت کنند تا ما به فاز سوم خروج ایرانیان را طی چند روز مهیا کنیم.
نخستین هواپیمای حامل دانشجویان ایرانی مقیم اوکراین از مبدأ لهستان، روز گذشته(سه‌شنبه) وارد فرودگاه امام خمینی(ره) شد.
این پرواز با پیگیری وزارت امور خارجه و رئیس سازمان هواپیمایی کشوری برای بازگشت هم‌وطنان ایرانی مقیم اکراین به کشور انجام‌گرفته بود و تعداد ۱۰۰ دانشجو و هم‌وطنان مقیم اوکراین از طریق لهستان به کشور بازگردانده شدند.


 انتهای پیام/

منبع : shafaqna.com

نظرات شما

capcha