خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 15174
۱۴۰۰/۱۲/۱۳ - ۱۱:۴۲
معاون مدیرکل و رئیس اداره راه و شهرسازی زابل:

سهمیه زابل در طرح نهضت ملی مسکن بیش از ۱۳ هزار واحد است

سهمیه زابل در طرح نهضت ملی مسکن بیش از ۱۳ هزار واحد است
معاون مدیرکل و رئیس اداره راه و شهرسازی زابل گفت: سهمیه این شهرستان در طرح نهضت ملی مسکن، ساخت ۱۳ هزار و ۵۶ واحد مسکونی تا چهار سال آینده است.

به گزارش اس.بی پرس، علی پودینه گفت: مشوق‌هایی برای متقاضیان ساخت واحدهای مسکونی در شهرستان زابل در قالب این طرح فراهم‌شده تا متقاضیان بتوانند با استفاده از زمین رایگان واگذارشده و حذف قیمت زمین از هزینه ساخت و تسهیلات اعطایی دولت صاحب‌خانه شوند.
وی ادامه داد: با توجه به برنامه‌ریزی انجام‌شده در این طرح ۲۰۰ متر زمین برای ساخت سه واحد مسکونی واگذار می‌شود
رئیس اداره راه و شهرسازی شهرستان زابل از ثبت‌نام حدود چهار هزار نفر از شهروندان این شهرستان از ۲۸ مهرماه تاکنون در طرح نهضت ملی مسکن خبر داد و افزود: متقاضیان این طرح همچنان تا ۲۹ اسفندماه جاری فرصت دارند با مراجعه به آدرس اینترنتی  saman.mrud.ir  نسبت به ثبت‌نام اقدام کنند.
پودینه داشتن چهار شرط اصلی تأهل یا سرپرست خانوار بودن، حداقل سابقه ۵ سال سکونت در شهر موردتقاضا، فاقد مالکیت خصوصی و عدم استفاده از امکانات دولتی در حوزه مسکن و همچنین داشتن سن ۲۳ تا ۴۰ سال برای مردان مجرد را ازجمله شرایط لازم برای ثبت‌نام در طرح نهضت ملی مسکن عنوان کرد.
وی بابیان اینکه خودمالکین زابل می‌توانند از تسهیلات طرح نهضت ملی مسکن بهره‌مند شوند، گفت:
شهروندان این شهرستان که دارای زمین بوده و برای آن پروانه ساختمان گرفته‌اند می‌توانند با مراجعه به سامانه ثمن و ثبت‌نام در آن از تسهیلات ۳۰۰ میلیون تومانی این طرح برخوردار شوند.
 

 انتهای پیام/

منبع : farsnews.ir

نظرات شما

capcha