خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 15178
۱۴۰۰/۱۲/۱۴ - ۲۲:۱۳
حسین مدرس خیابانی:

لزوم فعالیت شبانه روزی جایگاه‌های سوخت در نوروز ۱۴۰۱

لزوم فعالیت شبانه روزی جایگاه‌های سوخت در نوروز ۱۴۰۱
استاندار سیستان و بلوچستان گفت: همه جایگاه‌های سوخت استان به‌ویژه در شهرهای گردشگرپذیر در ایام نوروز باید به‌صورت شبانه‌روزی فعال باشند.

به گزارش اس.بی پرس، حسین مدرس خیابانی گفت: همه فرمانداران باید ستاد خدمات سفر را تشکیل دهند.
وی گفت: کرونا در دوسال گذشته برنامه‌های گردشگری و سفر را کمرنگ کرد اما امسال پیش‌بینی می‌شود متفاوت‌تر باشد و مردم به نسبت دو سال اخیر بیشتر به سفر بروند.
مدرس خیابانی با اشاره به اینکه از کنار این رفت‌وآمدها باید اشتغال برای مردم ایجاد شود، بیان کرد: اصل فضای گردشگری اقتصاد است و برای درآمد از این حوزه باید هدف‌گذاری شود تا با خدماتی که به مسافران ارائه می‌شود به اقتصاد شهر کمک کنیم.
وی ادامه داد: باید به وضعیت نمازخانه‌ها و سرویس‌های بهداشتی شهرها رسیدگی شود و همه دستگاه‌ها موظف‌اند در ایام نوروز نمازخانه‌ها و سرویس‌های بهداشتی ادارات را در اختیار گردشگران قرار دهند.
استاندار سیستان و بلوچستان افزود: زیباترین سواحل در این استان وجود دارد اما هیچ استفاده‌ای درزمینهٔ ورزش‌های آبی نمی‌شود که لازم است اداره ورزش و جوانان در این زمینه اقدامات مناسبی را برنامه‌ریزی کند.
وی تأکید کرد: همه جایگاه‌های سوخت در شهرهای مسافرپذیر استان در ایام نوروز باید به‌صورت شبانه‌روزی فعال باشند.
مدرس خیابانی با تأکید برافزایش ظرفیت مراکز بهداشتی و درمانی و شناسایی نقاط حادثه‌خیز استان اذعان کرد:مراکز عرضه نان و مواد غذایی و مراکز توزیع میوه و مرکبات باید تحت نظارت کافی قرار گیرند و به شهرهای مسافرپذیر نیز سهمیه آرد ویژه داده شود.
استاندار سیستان و بلوچستان با تأکید بر اینکه هیچ کسب‌وکاری در ایام نوروز نباید تعطیل شود، گفت: دست‌فروشان فقط باید ساماندهی شوند چراکه ما به‌عنوان مسئول نتوانستیم برایشان اشتغال‌زایی کنیم و خودشان دست‌به‌کار شدند بنابراین به‌هیچ‌وجه نباید جلوی کار آن‌ها گرفته شود.
علیرضا جلالزایی مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان نیز در این جلسه اظهار کرد: در سیستان و بلوچستان شعاری با عنوان سفر مسئولانه مطرح کردیم که کارهای تبلیغاتی آن انجام و بروشورهایی تهیه‌شده که در همه نوروز گاه‌ها، پایگاه‌ها نوروزی، ورودی‌های شهر و غیره توزیع می‌شود.
وی گفت: برنامه‌های نوروزی از ۱۲ اسفندماه با ویژه‌‌برنامه استقبال از بهار با عنوان عید آورد در پارک سربازان گمنام زاهدان آغاز شد که با استقبال گسترده مردم روبرو شد.
جلالزایی بیان کرد: قرار است ۱۲۵ نوروزگاه در سطح استان برگزار شود که در مبادی ورودی‌ شهرها و روستاها و سایر نقاط با برپایی سیاه‌چادر، عشایری و یا کپر، تهیه و توزیع بروشورهای معرفی جاذبه‌های استان، اجرای رقص و موسیقی محلی، نمایش و فروش محصولات صنایع‌دستی و غیره فعالیت خواهند کرد.
وی خاطرنشان کرد: پیش‌بینی می‌شود استان سیستان و بلوچستان نسبت به سال‌های گذشته بیشتر شاهد حضور گردشگران به‌ویژه در شهرهای چابهار، زاهدان و زهک باشد.
 

 انتهای پیام/

منبع : farsnews.ir

نظرات شما

capcha