خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 15188
۱۴۰۰/۱۲/۱۷ - ۱۴:۵۴
معاونت حقوق عامه دادستانی زاهدان:

دادستانی زاهدان دراحیای حقوق عامه برتر کشوری شد

دادستانی زاهدان دراحیای حقوق عامه برتر کشوری شد
معاونت حقوق عامه دادستانی زاهدان گفت: با انجام اقداماتی بی‌نظیر در راستای احیای حقوق عامه و صیانت از حقوق عامه و حمایت قاطع و پیگیری مکرر دادستان دادسرای عمومی مرکز استان، این دادسرا به‌عنوان دادسرای نمونه کشور، دادستان نیز به‌عنوان دادستان نمونه و معاونت حقوق عامه دادستان رتبه نخست را در کشور کسب کرد.

به گزارش اس.بی پرس، ابوالفضل احمدزاده گفت: در یک سال و نیم اخیر اقداماتی بی‌نظیر در راستای احیای حقوق عامه و صیانت از حقوق عامه انجام‌شده و با توجه به این اقدامات و حمایت قاطع و پیگیری مکرر دادستان دادسرای عمومی مرکز استان، این دادسرا به‌عنوان دادسرای نمونه کشور، دادستان نیز به‌عنوان دادستان نمونه و معاونت حقوق عامه دادستان در کشور معرفی شد.
معاونت حقوق عامه دادستانی زاهدان افزود: یکی ازجمله اقدامات شاخص در این حوزه این بود که برای اولین‌بار در حیطه بهداشت عمومی و محیطی و بازرسی میدانی از تمام مراکز مربوطه به معنای عام اقداماتی برای تأمین سلامت مردم انجام شد.
وی بابیان اینکه رویکرد ما این است که شخصاً در متن حضور یافته و بازدیدهایی را انجام دهیم، گفت: در سال جاری تعداد بازدیدهای مشترک با نمایندگان دامپزشکی از سطح قصابی‌ها و کشتارگاه‌ها ۸۷ مورد، بازدید از مراکز رستورانی، فست فودها، کبابی‌ها و غیره ۵۸۷ مورد بوده است.
احمدزاده بیان کرد: تعداد بازدیدهای مشترک با بازرسان بهداشت محیط از رستوران‌ها، فست‌فودها و غیره ۴۲ هزار و ۷۶۹ مورد بوده است.
وی ادامه داد: همچنین با ادارات صمت، جهاد کشاورزی و تعزیرات حکومتی نیز ۲۹ مورد و همراه با بازرسان سلامت از محیط شیرینی‌فروشی‌ها، آب‌میوه‌فروشی‌ها و غیره ۳۱۴ مورد بازدید صورت گرفته است.
احمد زاده بابیان اینکه در این بازدیدها ۲۷۸ نمونه‌ مشکوک مشاهده که به آزمایشگاه فرستاده‌شده، تأکید کرد: در صورت مشاهده نواقص بحرانی، آن مرکز بدون شک پلمپ و در صورت مشاهده نواقص غیربحرانی باتوجه به سابقه مرکز نیز بررسی و حکم ارائه می‌شود.
معاونت حقوق عامه دادستانی زاهدان افزود: تعداد مکان‌هایی که تذکر و اخطار جدی دریافت کردند ۲۱۵ مورد بوده و ۳۲۰ مورد نیز در سال جاری پلمپ شده‌اند.
وی یادآور شد: ۶۴ نفر به مراجع قضایی معرفی و میزان ۲۴ هزار و ۶۷۲ کیلوگرم فراورده‌های خام دامی ضبط و معدوم شدند.
احمدزاده اذعان کرد: بازدید مراکزی که به‌صورت علنی و بدون رعایت ضوابط بهداشتی ذبح دام انجام می‌دهند شروع‌شده و تاکنون ۳ واحد پلمپ شدند و سال آینده در این زمینه به‌صورت جدی تر اقدام خواهد شد.
وی با تأکید بر اینکه بازدیدها و نظارت‌ها باید بعدازظهر انجام شود، خاطرنشان کرد: ضروری است تا آگاه‌سازی مردم و فرهنگ‌سازی لازم انجام شود تا نسبت به بهداشت محیط و مسائلی ازجمله ذبح دام و غیره رعایت بیشتری صورت گیرد.

 

 انتهای پیام/

منبع : farsnews.ir

نظرات شما

capcha