خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 15190
۱۴۰۰/۱۲/۱۷ - ۱۵:۰۲
احمد طاهری:

کشف یک تن و ۵۲۸ کیلو مواد افیونی در سیستان و بلوچستان

کشف یک تن و ۵۲۸ کیلو مواد افیونی در سیستان و بلوچستان
فرمانده انتظامی سیستان و بلوچستان از دستگیری ۴ سوداگر مرگ و کشف یک‌تن و ۵۲۸ کیلو مواد افیونی در درگیری مسلحانه تکاوران پلیس مبارزه با مواد مخدر استان با قاچاقچیان مسلح خبر داد.

به گزارش اس.بی پرس، احمد طاهری گفت: مأموران پلیس مبارزه با مواد مخدر استان با اشراف اطلاعاتی و انجام اقدامات تخصصی اعضای ۱ باند مسلح قاچاق مواد افیونی، که قصد قاچاق و انتقال محموله بزرگ مواد مخدر از شهرستان "زاهدان" به مناطق مرکزی کشور را داشتند شناسایی و برای انهدام این باند وارد عمل شدند.
وی افزود: در همین رابطه مأموران پلیس مبارزه با مواد مخدر پس از چند شبانه‌روز رصد و کنترل نامحسوس تحرکات اعضای این باند، سرانجام شب گذشته قاچاقچیان را که با ۴ دستگاه پژو ۴۰۵ در یک محور فرعی، در منطقه عمومی غرب زاهدان در حال انتقال محموله مواد مخدر بودند روئیت و به آن‌ها دستور ایست دادند.
فرمانده انتظامی استان سیستان و بلوچستان تصریح کرد: سوداگران مرگ به‌محض ورود به منطقه کمین پلیس بدون توجه به اخطارهای صادره با عوامل انتظامی درگیر شدند که پس رو به روشدن با آتش پرحجم تکاوران پلیس عرصه را بر خود تنگ دیده و با رها کردن خودروهای حامل مواد به سمت ارتفاعات اطراف متواری شدند.
طاهری بیان داشت: درنهایت با اقدام به‌موقع و عکس‌العمل سریع مأموران انتظامی، ۴ نفر از قاچاقچیان دستگیر و در ادامه، طی بازرسی از خودروهای توقیفی، یک‌تن و ۵۲۸ کیلو  و ۱۰۰ گرم مواد افیونی، شامل یک‌تن و ۲۱۴ کیلو و ۹۰۰ گرم تریاک، ۲۸۲کیلو و ۲۰۰گرم حشیش و ۳۱ کیلوگرم هروئین به همراه ۲ قبضه سلاح کلاش با ۴۵ فشنگ جنگی و ۸ قبضه کلت کمری کشف شد.
وی در پایان با اشاره به معرفی متهمان به مراجع قضائی، خاطرنشان کرد: مأموران نیروی انتظامی در گلوگاه‌ها و معبرهای قاچاق مواد مخدر در سطح استان حضوری فعال دارند و درراه مبارزه با مواد افیونی به‌عنوان بلای خانمان‌سوز جامعه از هیچ‌گونه تلاشی دریغ نخواهند کرد.
 

 انتهای پیام/

منبع : farsnews.ir

نظرات شما

capcha