خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 15197
۱۴۰۰/۱۲/۱۷ - ۱۸:۴۷
نماینده مردم خاش در مجلس شورای اسلامی:

۱۰ کیلومتر از بزرگراه زاهدان- بم آماده افتتاح است

۱۰ کیلومتر از بزرگراه زاهدان- بم آماده افتتاح است
نماینده مردم خاش، تفتان، میرجاوه و بخش‌های کورین و نصرت‌آباد زاهدان در مجلس شورای اسلامی گفت: ۱۰ کیلومتر از بزرگراه زاهدان- بم با پیگیری‌های انجام شده و تخصیص اعتبار به منظور تکمیل کریدور جنوب شرق کشور آماده افتتاح است.

به گزارش اس.بی پرس، سماعیل حسین زهی  گفت: ساخت بزرگراه و جاده نقش مهمی در توسعه و شکوفایی سیستان و بلوچستان دارد و محور زاهدان به بم یکی از شاخص‌های توسعه استان است.

او گفت: این پروژه از پیشرفت فیزیکی مطلوبی برخوردار است، بیان کرد: با تلاش وافر و مستمر عزم خود را برای تکمیل کریدور جنوب شرق کشور جذم کرده به طوری‌که اعتبارات جذب شده ۲۰ ماه گذشته احداث این بزرگراه به اندازه بیش‌از یک دهه اخیر بوده و کمتر از۲ سال گذشته حدود ۵۰ کیلومتر از جاده ترانزیتی بم - زاهدان - خاش به بهره برداری رسیده و هم‌اینک ۱۲۰ کیلومتر در دست احداث داریم.

عضو مجمع نمایندگان سیستان و بلوچستان در مجلس شورای اسلامی همچنین از ادامه احداث بزرگراه شمال به جنوب استان خبرداد و گفت: ادامه باند دوم از خاش به سمت ایرانشهر در مناطق کوهستانی در حال ساخت بوده و پیگیر احداث باند دوم محور ایرانشهر به چابهار برای تکمیل کریدور بزرگ جنوب شرق کشور هستیم.

او گفت: با پیگیری‌های انجام شده، پارسال ۱۰ کیلومتر از قطعه کوهستانی جاده گوهرکوه به بزمان زیر پیمان رفت و هم‌اینک با تلاش اداره‌کل راه و شهرسازی استان زیر ساخت جاده پیشرفت فیزیکی خوبی داشته و آسفالت سه کیلومتر از مسیر در حال انجام بوده و طی چند روز آینده زیر بار ترافیکی خواهد رفت.

حسین زهی می گوید: جاده گوهرکوه - بزمان مکمل محور خاش به روتک است و همزمان با احداث جاده گوهرکوه محور روتک هم در حال ساخت است و طی چند روز گذشته انفجار ترانشه مهمی در محور کوهستانی روتک برای بازگشایی مسیر انجام شد.

 

انتهای پیام/

منبع : yjc.news

نظرات شما

capcha