خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 15202
۱۴۰۰/۱۲/۱۷ - ۱۹:۳۱

نرخ بلیت هواپیما در نوروز افزایش نمی‌یابد/ ابلاغ مصوبات ستاد ویژه‌ سفرهای نوروزی به ایرلاین‌ها

نرخ بلیت هواپیما در نوروز افزایش نمی‌یابد/ ابلاغ مصوبات ستاد ویژه‌ سفرهای نوروزی به ایرلاین‌ها
سازمان هواپیمایی کشوری مصوبات ستاد ویژه سفر‌های نوروزی در خصوص ارتقاء خدمت رسانی و تکریم مسافران در ایام نوروز را به شرکت‌های هواپیمایی ابلاغ کرد.

به گزارش اس.بی پرس، میراکبر رضوی مدیر روابط عمومی سازمان هواپیمایی در این‌باره اظهار کرد: با توجه به افزایش تقاضای سفرهوایی در ایام نوروز با دستور و پیگیری رئیس سازمان، ستاد ویژه سفر‌های نوروزی با حضور دست اندرکاران صنعت تشکیل شد.

وی با اشاره به ابلاغ مصوبات این ستاد به ایرلاین‌ها، افزود: ارتقاء کیفیت خدمات رسانی، تکریم مسافرین، کاهش تاخیرات و ایجاد همدلی، همکاری و همگرایی بیشتر در بین مسئولان و دست اندرکاران صنعت هوایی از اهداف این ستاد است.

وی یادآور شد: از تعداد ۹۳۴ مجوز صادره برای پرواز‌های خارجی نوروز، ۸۱۳ مجوز به شرکت‌های هواپیمایی داخلی و ۱۲۱ مجوز به شرکت‌های هواپیمایی خارجی اختصاص یافته است. همچنین ۸۸۹ مجوز پرواز برای شرکت‌های هواپیمایی داخلی در مسیر‌های داخل کشور صادر شده است؛ لذا این شرکت‌ها باید از ظرفیت ایجاد شده جهت خدمت رسانی و جلب رضایت بیشتر مسافرین هوایی استفاده نمایند.

وی تصریح کرد: با توجه به هدف اصلی این سازمان در نظارت برایمنی و امنیت پروازها، بررسی و چک محسوس و نامحسوس سازمان از عملیات هوانوردی شرکت‌ها و فرودگاه‌ها در ایام نوروز بویژه در حوزه عملیاتی همچون تجهیزات فنی، هواپیما، گروه پروازی و سرویس دهی در فرودگاه افزایش خواهد یافت.

مدیر روابط عمومی سازمان هواپیمایی گفت: قیمت بلیت هواپیما براساس لیست اعلامی در سایت انجمن شرکت‌های هواپیمایی طی آذرماه امسال تعیین شده و در ایام عید به هیچ عنوان افزایش پیدا نخواهد کرد.

رضوی با تاکید بر این‌که سازمان هواپیمایی کشوری با هرگونه تخلف برخورد می‌کند، اضافه کرد: برای جلوگیری از بی نظمی و اقدام به موقع در مواجهه با اتفاقات غیر مترقبه، شیفت‌های مدیریتی شبانه روزی در شرکت‌های هواپیمایی تشکیل شده است. با توجه به اهمیت کنترل و جلوگیری از شیوع ویروس کرونا، تمامی شرکت‌های هواپیمایی ملزم به اتصال به سامانه ایران من برای چک مسافرین هستند.

وی یادآور شد: پذیرایی از مسافرین براساس استاندارد‌های مشخص شده در پرواز‌های داخلی بالای یک ساعت الزام بوده و با توجه به کمبود ناوگان هوایی کشور و لزوم تامین هواپیمای جایگزین، شرکت‌های هواپیمایی با همکاری و همیاری از امکانات یکدیگر جهت پوشش پروازها، جلوگیری از تاخیرات مضاعف و انتقال مسافران به مقاصد مشترک استفاده می‌کنند.

وی اضافه کرد: در زمان تاخیر پروازها، حضور در بین مسافران، اطلاع رسانی به‌موقع و تکریم مسافران با توجه به دستورالعمل‌های صادره سازمان هواپیمایی کشوری در حوزه حقوق مسافر به طور کامل انجام می‌شود. همچنین در جهت افزایش خدمت رسانی به مسافران در پرواز‌های داخلی و با همکاری شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران، ساعات استفاده از فرودگاه‌های خاص افزایش یافته تا محدودیت عملیات پروازی کاهش یابد. از جمله فرودگاه کیش که از تاریخ ۲۵ اسفند الی ۲۰ فروردین ماه ۱۴۰۱ به صورت ۲۴ ساعت فعال و آماده ارائه خدمات به هموطنان کشور خواهد بود.

 

انتهای پیام/

منبع : snn.ir

نظرات شما

capcha