خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 15235
۱۴۰۰/۱۲/۲۰ - ۱۷:۲۲
استاندار:

سیستان و بلوچستان رتبه برتر کشور در حوزه مسکن را دارد

سیستان و بلوچستان رتبه برتر کشور در حوزه مسکن را دارد
استاندار سیستان و بلوچستان گفت: جایگاه این استان براساس اعلام وزارت راه و شهرسازی در تامین زمین و سایر شاخص‌های حوزه طرح نهضت ملی مسکن در کشور برتر است.

به گزارش اس.بی پرس، حسین‌مدرس خیابانی شامگاه پنجشنبه در پنجمین نشست شورای تامین مسکن سیستان و بلوچستان که با محوریت طرح نهضت ملی مسکن برگزار شد، اظهار داشت: طرح نهضت ملی مسکن مهمترین و محوری ترین برنامه دولت سیزدهم است که تامین مسکن اقشار آسیب‌پذیر، ایجاد اشتغال، فعال شدن بخش قابل توجه‌ای از زنجیره صنایع و توسعه مهارت کسب و کار را به همراه دارد.

 وی بر تداوم کسب رتبه برتر سیستان و بلوچستان در طرح نهضت ملی مسکن تاکید کرد و افزود: همه دستگاه‌های اجرایی استان موکلف‌اند این طرح را در استان پیگیری کنند.

استاندار سیستان و بلوچستان استفاده از مصالح و کالاهای تولید استان در ساخت واحدهای مسکونی طرح نهضت ملی مسکن را ضروری دانست و گفت: با توجه به ظرفیت‌های استان علاوه بر استفاده از مصالح تولید داخل به دنبال توسعه واحدها و کارخانه های تولیدی در این زمینه هستیم.

مدرس خیابانی بر مهارت آموزی نیروهای بومی، تامین مسکن نیروهای مسلح و افراد تحت پوشش نهادهای حمایتی تاکید کرد و گفت: اختلاف نظری در زمینه تامین خدمات زیربنایی نظیر آب و برق در طرح نهضت ملی مسکن وجود دارد که مقرر شده در قالب یک تفاهم‌نامه مشترک بین وزارت راه و شهرسازی و نیرو این مشکل برطرف شود.

وی افزود: همچنین مقرر شد ۵۴ جانباز بالای ۷۰ درصد سیستان و بلوچستان بدون در نظر گرفتن بند ج در قالب طرح نهضت ملی مسکن صاحب واحد مسکونی شوند.

مدیرکل راه و شهرسازی سیستان و بلوچستان و دبیر شورای مسکن استان نیز در این نشست گفت: تاکنون ۱۸۲ هزار و ۵۹۷ نفر در کل استان در حوزه ادارات راه و شهرسازی شمال و جنوب، بنیاد مسکن و شهرهای جدید تیس و رامشار در قالب طرح نهضت ملی مسکن اقدام به نام نویسی کرده اند که اطلاعات ۱۹ هزار و ۵۵۷ نفر از آنها تاکنون به تایید نهایی رسیده است.

عطاءاله اکبری افزود: همچنین تاکنون ۱۱ هزار و ۸۰۹ نفر در سراسر استان اقدام به واریز وجه برای احداث واحدهای مسکونی و ۱۰ هزار و ۵۸۳ متقاضی نیز تخصیص به پروژه در طرح نهضت ملی مسکن شده اند.

وی تاکید کرد: اجرای این طرح در سیستان و بلوچستان به عنوان جوانترین استان تاکنون اشتغالزایی چهار هزار و ۱۶۰ نفر را به همراه داشته و پیش بینی می شود در تداوم اجرای آن در مدت چهار سال آینده این تعداد افزایش چشمگیری یابد.

مدیر کل راه و شهرسازی سیستان و بلوچستان گفت: با اقدامات مطلوب انجام شده در حوزه تحت پوشش این اداره کل این استان رتبه نخست عملیات اجرایی طرح نهضت ملی مسکن اعم از نسبت تعداد واحدهای در مرحله اسکلت و هم نسبت تعداد واحدهای در مرحله فنداسیون به تعداد کل واحدها را در کشور از آن خود کرد.

وی کسب رتبه نخست نسبت تعداد متقاضیان تخصیص داده شده به تعداد کل واحدها را از دیگر افتخارات این استان در حوزه تحت پوشش این اداره کل عنوان کرد و است و افزود: همچنین این استان در تامین زمین مورد نیاز طرح نهضت ملی مسکن نیز رتبه دوم کشور را کسب کرد.

انتهای پیام/

منبع : sbpress.ir

نظرات شما

capcha