خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 15245
۱۴۰۰/۱۲/۲۱ - ۱۴:۴۹
سخنگوی طالبان اعلام کرد:

نشست وزرای خارجه منطقه با موضوع افغانستان اواخر ماه جاری میلادی برگزار می‌شود

نشست وزرای خارجه منطقه با موضوع افغانستان اواخر ماه جاری میلادی برگزار می‌شود
طالبان اعلام کرد که در نشست منطقه‌ای به میزبانی چین شرکت می‌کند.

به گزارش اس.بی پرس، سخنگوی طالبان در توئیتر اعلام کرد که امیرخان متقی سرپرست وزارت امور خارجه طالبان در سومین نشست منطقه‌ای درباره افغانستان که اواخر ماه جاری در چین برگزار می‌شود، شرکت خواهد کرد. این خبر  پس از آن منتشر شد که متقی سرپرست وزارت امور خارجه با سفیر چین در افغانستان دیدار و در مورد روابط دوجانبه و همچنین نشست منطقه‌ای آینده در مورد افغانستان در چین گفت‌وگو کرد.

معاون سخنگوی وزارت امور خارجه طالبان گفت: در این دیدار بر تقویت روابط دو کشور، مسائل سیاسی و اقتصادی و همچنین شرکت در نشست وزرای خارجه منطقه که اواخر ماه جاری میلادی در چین برگزار می‌شود، تاکید شد.

وزارت امور خارجه طالبان اعلام کرد : وزیر خارجه با ابراز خوش بینی نسبت به نتیجه مطلوب برای افغانستان، گفت که در این نشست (در چین) شرکت خواهد کرد.

اولین نشست وزرای خارجه شش کشور همسایه افغانستان شامل ایران، چین، پاکستان، ازبکستان، تاجیکستان و ترکمنستان در سپتامبر سال گذشته به میزبانی پاکستان برگزار شد.

دومین نشست وزرای خارجه کشورهای منطقه در اکتبر گذشته در ایران برگزار شد که در آن شرکت‌کنندگان بیانیه مشترکی صادر کردند و خواستار تشکیل دولت فراگیر در افغانستان شدند.

انتهای پیام/

نظرات شما

capcha