خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 15251
۱۴۰۰/۱۲/۲۳ - ۱۱:۲۸
رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان:

واکسیناسیون دز سوم در سیستان و بلوچستان راضی کننده نیست

 واکسیناسیون دز سوم در سیستان و بلوچستان راضی کننده نیست
رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان گفت: آمار واکسیناسیون دز سوم و واکسیناسیون کودکان بالای 5 سال در استان سیستان و بلوچستان، به هیچ وجه راضی کننده نیست.

به گزارش اس.بی پرس، دکتر هاشمی شهری افزود: بر اساس مصوبات ستاد کرونای استان، تشکیل تیم های سیار واکسیناسیون و حضور در حاشیه شهرها، بازارها، مساجد، اماکن پرتردد و مناطق صعب العبور یکی از اقدامات دانشگاه علوم پزشکی زاهدان به منظور افزایش پوشش واکسیناسیون است.

وی افزود: تاکنون هزاران نفر از هم استانی های عزیز توسط این تیم های سیار واکسینه شده اند.

هاشمی گفت: شرایط خاص نگهداری و آماده سازی واکسن کرونا و همچنین متنوع بودن سبد واکسیناسیون یکی از مشکلات تشکیل و فعال سازی تیم های سیار واکسن کروناست و به همین دلیل از هم استانی ها می خواهیم تا برای حفظ سلامت خود و دیگران و با صرف اندکی از وقت خود به مراکز تجمعیعی واکسیناسیون، مراکز خدمات جامع سلامت و پایگاهها و خانه های بهداشت که مشغول ارائه خدمات واکسیناسیون هستند مراجعه کنند.

وی بیان کرد: در حال حاضر علاوه بر7 پایگاه تجمیعی و58 مرکز جامع سلامت، تمامی پایگاه های سلامت و خانه های بهداشت در محدوده تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی زاهدان برای تزریق واکسن فعال هستند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان گفت: هم استانی ها در هر جای استان که هستند می توانند برای اطلاع از نشانی و ساعت کار مراکز واکسیناسیون 3 دانشگاه علوم پزشکی زاهدان، زابل و ایرانشهر، علاوه بر تلفن های 190 و 4030 به پایگاه های اطلاع رسانی این 3 دانشگاه نیز مراجعه کنند.

شهروندان زاهدان هم می توانند با استفاده از برنامه های کاربردی ایرانی از قبیل "نشان" و "بلد" که بر روی تلفن های همراه نصب می شوند، از نشانی و ساعت کار نزدیکترین مرکز واکسیناسیون به محل کار و زندگی خود مطلع شوند.

انتهای پیام/

منبع : isna.ir

نظرات شما

capcha