خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 15254
۱۴۰۰/۱۲/۲۵ - ۰۸:۰۵
به دستور معاون اول رییس جمهور؛

ترخیص ۱۰۰ هزار تن برنج تنظیم بازار از سیستان و بلوچستان آغاز شد

ترخیص ۱۰۰ هزار تن برنج تنظیم بازار از سیستان و بلوچستان آغاز شد
 استاندار سیستان و بلوچستان گفت: با دستور معاون اول رییس جمهور به منظور تعادل بخشی بازار ایام پایان سال ترخیص مقدار ۴۰ هزار تن برنج تنظیم بازار از گمرک زاهدان و ۶۰ هزار تن برنج از گمرک چابهار در مجموع ۱۰۰ هزار تن برنج وارداتی آغاز شد.

به گزارش اس.بی پرس، حسین مدرس خیابانی در بازدید از گمرک زاهدان اظهارداشت: از ابتدای سال تاکنون افزون‌بر ۳۰۰ هزار تن برنج از طریق مرزهای سیستان و بلوچستان وارد شده که این ظرفیت در سال آینده افزون‌بر ۴۰۰ هزار تن خواهد بود.

 وی افزود: هم‌اینک روزانه افزون‌بر سه هزار تن برنج از طریق گمرک زاهدان و چابهار به سایر نقاط کشور حمل می‌شود و این اقدام تا تعادل بخشی وضعیت بازار ادامه دارد.

 رییس شورای هماهنگی مبادلات مرزی سیستان و بلوچستان خاطرنشان کرد: ترخیص این محموله‌ها با دستور معاون اول رئیس جمهور و با حداقل ارزش افزوده آغاز شد.

وی ادامه داد: در صورت تأمین ناوگان حمل و نقل، امکان حمل روزانه پنج هزار تن برنج از سیستان و بلوچستان به سایر نقاط کشور وجود دارد.

مدرس خیابانی گفت: درخواست واردات کشنده را به هیات دولت ارسال کردیم و در صورت موافقت، ناوگان حمل و نقل کالا از بندر چابهار و سیستان و بلوچستان تقویت خواهد شد.

وی اظهارداشت: با تقویت ناوگان حمل و نقل و افزایش ظرفیت واردات برنج به ۴۰۰ هزار تن بندر چابهار می تواند نقش موثری در تامین اقلام اساسی کشور با حداقل ارزش افزوده داشته باشد.

انتهای پیام/

منبع : sbpress.ir

نظرات شما

capcha