خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 15290
۱۴۰۱/۰۱/۰۸ - ۱۰:۵۳
استاندار خبر داد؛

خودکفایی سیستان و بلوچستان در تامین گوشت مرغ تا شهریور ۱۴۰۱

خودکفایی سیستان و بلوچستان در تامین گوشت مرغ تا شهریور ۱۴۰۱
استاندار سیستان و بلوچستان گفت: طبق برنامه ریزی‌ها خودکفایی در تامین گوشت سفید (مرغ زنده) در سطح استان سیستان و بلوچستان تا شهریور ۱۴۰۱ کلید می خورد و دیگر شاهد واردات مرغ زنده از بیرجند، کرمان و هرمزگان نخواهیم بود لذا این یک خبر خوش بعد از سال‌ها است.

به گزارش اس.بی پرس، حسین مدرس خیابانی در جلسه شورای ترافیک، کمیسیون ایمنی حمل و نقل و ستاد اجرایی خدمات سفر سیستان و بلوچستان در فرمانداری چابهار اظهار کرد: کمبود ارزاق عمومی، نان، سوخت، مرغ و آب به هیچ وجه پذیرفتنی نیست و باید به نحو احسن خدمات به مردم و گردشگران نه تنها در این ایام بلکه در طول سال ارائه شود.

استاندار در ادامه گفت: سیستان و بلوچستان و بندر اقیانوسی متصل به آب‌های آزاد چابهار با توجه به ساحل و مکان‌های تفریحی و جذاب به مقصد گردشگری حاشیه اقیانوس هند تبدیل و زیرساخت‌های گردشگری نظیر اسکان، پذیرایی و خدمات لازم متناسب با ظرفیت‌ها از شمال تا جنوب آماده سازی شود.

وی افزود: با توجه به ظرفیت‌های گردشگری در طول ایام سال و کاهش موج کرونا، آمادگی برای خدمات به مسافران را مسوولان داشته باشند.

وی بیان کرد: سیستان و بلوچستان باید به پایتخت گردشگری تبدیل و تمام مشکلات حوزه‌های گردشگری آن رفع شود تا شاهد اشتغال و تولید باشیم.

استاندار سیستان و بلوچستان بر نظارت و حضور بیشتر پلیس در جاده های استان از جمله محور اصلی زابل – زاهدان – چابهار و نوار ساحلی زرآباد – کنارک و پسابندر دشتیاری تاکید و خاطرنشان کرد: مسافران نوروزی باید حضور پلیس را احساس و شاهد کاهش تصادفات باشیم.

مدرس خیابانی افزود: پلیس باید با خودروهای پلاک مخدوش و سرعت‌های غیر مجاز شدیدا برخورد کند تا شاهد کشته و زخمی شدن خانواده‌ها نباشیم.

وی بیان کرد: در ۱۱ روز گذشته ۵۳ فوتی ثبت شده است که می‌طلبد جاده های استان سیستان و بلوچستان ۲ بانده و تبدیل به آزادراه و بزرگراه شوند چرا که این آمار خیلی درد آور است.

استاندار سیستان و بلوچستان تصریح کرد: چرا بعد از سال‌ها از کمبود آب، ارزاق عمومی و جایگاه سوخت و زیرساخت‌های گردشگری صحبت و وقت جلسات برای کارهای کوچک گرفته شود.

مدرس خیابانی گفت: برای تخصیص و تامین آب مورد نیاز تمام مرغداری‌های در حال تاسیس از سوی وزیر نیرو قول مساعد داده شده است و در این خصوص هیچ مشکلی وجود ندارد و همه سرمایه گذاران بخش خصوصی خیالشان از بابت راحت باشد و سریعا واحد تولیدی مرغ را تکمیل وبه مرحله تولید برسانند.

وی از تلاش‌های مسوولان، گروه‌های جهادی و همه دست اندرکاران در خصوص فعالیت‌ها در خدمات‌رسانی به مسافران نوروزی تشکر و قدردانی کرد.

وی گفت: برای تامین آب شرب و انتقال آب از دریای عمان جلسات فشرده برگزار شد تا به نتیجه نهایی و عقد قرارداد برای اجرایی شدن برسد و مردم شهری و روستایی از نعمت آب شرب سالم و بهداشتی بهره‌ مند شوند.

انتهای پیام/

منبع : isna.ir

نظرات شما

capcha