خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 15302
۱۴۰۱/۰۱/۱۲ - ۰۸:۱۰
وزیر جهاد کشاورزی در جلسه شورای اداری نیشابور:

نگاه دولت سیزدهم به حوزه کشاورزی تحولی است

نگاه دولت سیزدهم به حوزه کشاورزی تحولی است
وزیر جهاد کشاورزی گفت: نگاه ما در حوزه کشاورزی تحولی است که باید همه کمک کنند تا این نگرش تحقق پیدا کند.

به گزارش اس.بی پرس، سید جواد ساداتی‌نژاد عصر پنج‌شنبه در جلسه شورای اداری شهرستان نیشابور که با حضور دامداران و کشاورزان شهرستان برگزار شد، اظهار کرد: در دولت سیزدهم نگاه به کشاورزی ویژه است برای اولین بار زنجیره تولید غذا به وزارت جهاد کشاورزی سپرده شد.

وزیر جهاد کشاورزی بیان کرد: حدود ۲۷ هزار میلیارد ریال از محل اعتبارات هجدهمین سفر استانی دولت برای بخش کشاورزی استان خراسان رضوی اختصاص یافته است و حوزه کشاورزی در دولت و مجلس دارای جایگاه و قدرت ویژه‌ای است.

وی گفت: کنترل بازار در حوادث سخت است و بازار محصولات کشاورزی دچار نوساناتی است، باید محصول کشاورزی و تولید کننده را حمایت کنیم این موضوع در راستای حمایت از مصرف کننده نیز است.

ساداتی‌نژاد بیان کرد: حوزه تولید کننده کشاورزی ما از قدرت لازم برخوردار نیست چرا که تشکل‌های کشاورزی ما پراکنده و این موضوع موجب تنزل قدرت کشاورزان در کشور شده است.

وزیر جهاد کشاورزی اظهار کرد: ما بازار را باید به بخش خصوصی واگذار کنیم و مسئولیت نظارت بر بخش خصوصی را داشته باشیم اما اکنون قدرت کافی برای این واگذاری را نداریم.

وی اظهار کرد: نگاه ما در حوزه کشاورزی تحولی است که باید همه کمک کنند تا این نگاه تحقق پیدا کند و اگر ارز ترجیحی در حوزه کشاورزی و دامداری برداشته شود نیاز به سرمایه زیاد در گردش دارد.

ساداتی‌نژاد افزود: ما محدودیتی برای تولید و واردات گندم نداریم و در همین راستا قرارداد با روسیه برای واردات گندم بسته‌ایم و بزودی با ونزوئلا هم قرارداد می‌بندیم تا دست دلالان را قطع کنیم البته در این راه به اطلاعات صحیح نیازمندیم، غذا مانند اسلحه عمل و سلاح قدرتمندی است.

وزیر جهاد کشاورزی بیان کرد: به دنبال طرح کشاورزی قراردادی در دولت سیزدهم هستیم، کشاورز ایرانی باید قراردادی باشد که از زمانی که بذر را می‌کارد خریدار آن مشخص باشد تا خسارتی به کشاورز وارد نشود، تاکنون ۲۵۰ هزار هکتار زمین کشاورزی در کشور را به مدل کشاورز قراردادی تبدیل کرده‌ایم.

انتهای پیام/

منبع : mehrnews.com

نظرات شما

capcha