خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 15304
۱۴۰۱/۰۱/۱۲ - ۱۱:۳۰
یک کارشناس خبرداد

افزایش دمای هوا در بیشتر نقاط کشور/ بارش پراکنده باران در سواحل خزر

افزایش دمای هوا در بیشتر نقاط کشور/ بارش پراکنده باران در سواحل خزر
یک کارشناس سازمان هواشناسی به بررسی آخرین وضعیت جوی چند روز آینده کشور پرداخت.

به گزارش اس.بی پرس، امیرحسین نقشینه درباره آخرین وضعیت آب و هوایی کشور گفت: از امروز تا ۵ روز آینده بیشتر مناطق کشورمان جوی پایدار خواهند داشت. همچنین تا روز دوشنبه افزایش محسوس دما را برای بیشتر مناطق کشورمان پیش‌بینی می‌کنیم.

وی افزود: از امروز تا روز دوشنبه بر اثر وزش گرم‌باد روی استان‌های ساحلی دریای خزر و اردبیل، دمای هوا ۷ تا ۱۲ درجه افزایش پیدا می‌کند.

این کارشناس سازمان هواشناسی کشور ادامه داد: روز دوشنبه و با شمالی شدن جریانات روی دریای خزر احتمال بارش‌های پراکنده و کاهش دما در سواحل شمال کشورمان وجود دارد.

به گفته نقشینه، سرعت وزش باد فردا در شمال و شرق سیستان و بلوچستان و مناطقی از هرمزگان افزایش پیدا می‌کند.

وی گفت: دوشنبه در شمال غرب و غرب، سه‌شنبه در دامنه‌های جنوبی البرز، جنوب غرب، شرق و جنوب شرق، افزیش سرعت وزش باد خواهیم داشت که برای سیستان و بلوچستان، شرق کرمان، هرمزگان و جنوب خوزستان احتمال خیزش گرد و خاک هم وجود دارد.

کارشناس سازمان هواشناسی کشور ادامه داد: خلیج فارس به ویژه در سواحل بوشهر و غرب تنگه هرمز از بعد از ظهر امروز تا بعد از ظهر فردا مواج و متلاطم خواهد بود.

نقشینه درباره آخرین وضعیت جوی پایتخت گفت: بیشینه دمای هوای تهران امروز ۲۴ و فردا به ۲۵ درجه خواهد رسید و یکشنبه ۲۸ درجه پیش‌بینی می‌شود. کمینه دما در پایتخت هم امروز صبح در ایستگاه مهرآباد به ۱۲ درجه رسید.

انتهای پیام/

نظرات شما