خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 15312
۱۴۰۱/۰۱/۱۴ - ۲۰:۵۰
درگفتگوی اختصاصی با اس.بی پرس مطرح شد؛

ایجاد فرصت شغلی فریلنسینگ در سیستان و بلوچستان/ مشاغل خرد روستایی موجب مهاجرت معکوس مردم خواهد شد

ایجاد فرصت شغلی فریلنسینگ در سیستان و بلوچستان/ مشاغل خرد روستایی موجب مهاجرت معکوس مردم خواهد شد
مدیرکل ستاد اجرای فرمان حضرت امام (ره) در سیستان و بلوچستان گفت: اکثر رسته‌های مورد استقبال مردم، دامپروری، پرورش مرغ و ماکیان، صنایع دستی، زنبورداری است اما تمایل داریم استفاده از مشاغل نو از جمله فریلنسینگ که می‌تواند اشتغال فزاینده‌ایی با امکانات کم ایجاد می‌کند را گسترش بدهیم.

اس.بی پرس _ فاطمه شیرزایی: علیرضا راشکی، مدیرکل ستاد اجرای فرمان حضرت امام(ره) در سیستان و بلوچستان در گفتگو با خبرنگار اس.بی پرس، گفت: اعتقاد به اشتغال خرد روستایی و توسعه آن برای ماندگاری و مهاجرت معکوس مردم داریم و در همین راستا در سال گذشته بالغ بر ۱۱هزار شغل خرد روستایی در سطح استان سیستان و بلوچستان ایجاد شده است.

علیرضا راشکی افزود: اکثر رسته‌های مورد استقبال مردم، دامپروری، پرورش مرغ و ماکیان، صنایع دستی، زنبورداری است اما تمایل داریم استفاده از مشاغل نو از جمله فریلنسینگ که می‌تواند اشتغال فزاینده‌ایی با امکانات کم ایجاد می‌کند را گسترش بدهیم.

وی گفت: بنا بر فرمایش مقام معظم رهبری باید بتوانیم مشاغلی که پایه دانش‌بنیان دارد را ارتقا بخشیم و برای کسب درآمد جهش ایجاد کنیم.

مدیرکل ستاد اجرای فرمان حضرت امام(ره) در سیستان و بلوچستان افزود: امیدواریم با کمک دانشگاه‌ها بتوانیم رویدادهایی برای شناسایی ایده‌های جوان‌ها و حمایت از آن‌ها برگزار کنیم و بیش از ۱۲ هزار شغل در سال ۱۴۰۱ ایجاد نماییم.

 

اطلاعات بیشتر در خصوص فریلنسری و ثبت نام دوره آموزشی آن در ادامه آمده است:

 

 


منبع : sbpress.ir

نظرات شما

capcha