خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 15313
۱۴۰۱/۰۱/۱۵ - ۱۵:۰۴
رئیس ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر مطرح کرد:

افزایش چشم‌گیر بازدید از موزه‌ها و اماکن تاریخی در نوروز۱۴۰۱/ دائمی شدن ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر

افزایش چشم‌گیر بازدید از موزه‌ها و اماکن تاریخی در نوروز۱۴۰۱/ دائمی شدن ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر
رئیس ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر از ادامه فعالیت این ستاد در طول سال و هم افزایی دستگاه های مرتبط خبر داد.

به گزارش اس.بی پرس، علی‌اصغر شالبافیان (معاون گردشگری کشور و رئیس ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر) با اشاره به آنکه هماهنگی و همدلی بین دستگاه‌های عضو ستاد خدمات سفر را شاهدبودیم، گفت: به‌عنوان‌مثال در مواردی شاهد افزایش مسمومیت با گاز مونوکسیدکربن در چادرهای مسافرتی بودیم که در قالب اطلاعیه‌های روزانه، اعلام و اطلاع رسانی شد و شاهدکاهش آن بودیم.

شالبافیان با تاکید بر آنکه توزیع مکانی را در دستور کار قرار گرفت، ادامه داد: درباره توزیع زمانی سفر نیازمند تصمیم‌های حاکمیتی هستیم و مقرر شد پیشنهاد ستاد برای سامان‌دهی تعطیلات و سفر ارائه شود تا گردشگران بتوانند در طول سال از جاذبه‌های کشور دیدن  کنند.

معاون گردشگری درخصوص وضعیت اسکان در نوروز ۱۴۰۱ نیز گفت: تأسیسات رسمی گردشگری در دوران کرونا تعطیل شده بودند اما در نوروز ۱۴۰۱ مجدد به مدار برگشتند و به مسافران خدمات ارائه کردند. البته نظارت‌های ما نیز افزایش یافت. اسکان اضطراری نیز توسط دستگاه‌های مختلف به‌ویژه آموزش‌وپرورش صورت گرفت.

او همچنین از ادامه فعالیت ستاد خدمات سفر در طول سال خبر داد و گفت: در ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر، به این جمع‌بندی و تصمیم رسیده‌ایم که فعالیت این ستاد موقتی و مناسبتی نباشد و در طول سال فعالیت دائمی داشته باشد. سلامت مردم برای ما بسیار مهم است. دستگاه‌های دیگر نیز باید به ستاد مرکزی سفر اضافه شوند.

او دریافت پول نقد از عابربانک‌ها را یکی از مشکلات و آسیب‌های سفرهای نوروزی عنوان کرد و ادامه داد: با عضویت دستگاه‌های مرتبط این آسیب‌ها کاهش خواهد یافت. به‌علاوه کم‌کاری دستگاه‌های مرتبط درباره معرفی مقاصد و تأمین زیرساخت‌ها یکی دیگر از آسیب‌های سفر است. در کنار سایر زیرساخت‌ها نیازمند راه‌اندازی اماکن اقامتی ارزان‌قیمت هستیم تا به رونق سفر کمک شود.

شالبافیان درخصوص تعداد گردشگران ورودی به کشور نیز گفت: در حالت کلی سال گذشته صدور روادید نداشتیم، اما امسال روادید برای گردشگران ورودی صادر شده است. تعداد دقیق گردشگران ورودی به کشور پایان ماه جاری اعلام می‌شود.

به گفته او، تعداد بازدیدکنندگان از موزه‌ها و اماکن فرهنگی‌تاریخی در نوروز ۱۴۰۱ افزایش چشم‌گیری داشت. به‌نحوی که تعداد بازدیدکنندگان در پنج روز اول نوروز ۱۴۰۱ با تمام روزهای نوروز سال قبل برابری می‌کند.

رئیس ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر همچنین از برگزاری دو هزار عنوان برنامه فرهنگی در پایگاه‌های ملی و جهانی و موزه‌ها در نوروز امسال خبر داد و گفت: بیش از ۶۵۰ بازارچه صنایع‌دستی با ۸ هزار غرفه برای فروش محصولات هنرمندان صنایع‌دستی راه‌اندازی شد.

انتهای پیام/

منبع : ilna.news

نظرات شما

capcha