خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 15317
۱۴۰۱/۰۱/۱۵ - ۱۲:۳۰
رئیس انجمن تولیدکنندگان شیرخشک نوزاد خبرداد

تکذیب کمبود شیرخشک نوزاد در کشور

تکذیب کمبود شیرخشک نوزاد در کشور
رئیس انجمن تولیدکنندگان شیرخشک نوزاد کمبود شیرخشک در کشور را تکذیب کرد و گفت: قیمت این محصول از تیرماه سال گذشته هیچ تغییری نداشته است.

به گزارش اس.بی پرس، هانی تحویل زاده، رئیس انجمن تولیدکنندگان شیرخشک نوزاد در واکنش به مباحث مطرح شده مبنی بر کمبود و افزایش قیمت این محصول، گفت: مباحث مطرح شده در این زمینه مبهم است و مشخص نیست که درباره شیرخشک رگولار (شیرخشک معمولی برای نوزادان سالم) صحبت می‌شود یا شیرخشک رژیمی (شیرخشکی که برای نوزادان مبتلا به آلرژی یا مشکلات خاص) مد نظر است یا اینکه صحبت از شیرخشک متابولیک است که برای برخی کودکان و افرادی که نمی‌توانند پروتئین مصرف کنند، استفاده می‌شود.

وی اضافه کرد: سال گذشته ۳۵ میلیون عدد شیرخشک رگولار در کشور تولید و ۵۰ میلیون عدد از این محصول در بازار توزیع شده که بخشی از این کالا از ذخایر دو سال قبل بوده است.

تحویل زاده تاکید کرد: بنابراین در حوزه شیرخشک معمولی هیچ مشکلی وجود نداشته است.

وی با بیان اینکه در حوزه تولید شیرخشک رژیمی در مقاطعی به دلیل عدم تخصیص به موقع ارز مشکلاتی ایجاد شد، گفت: با این حال به دلیل اینکه برندهای مختلفی این نوع شیرخشک را تولید می‌کنند کمبود تولید در برخی از برندها جبران می‌شد.

تحویل زاده درباره تولید شیرخشک متابولیک نیز گفت: تولید شیرخشک متابولیک در دنیا بسیار کم است که ما هم این نوع شیرخشک را وارد می‌کنیم که میزان واردات آن نیز در سال بین ۲ تا ۳ هزار عدد است ضمن اینکه در دنیا نیز حدود دو شرکت این نوع شیرخشک را تولید می‌کنند.

تحویل زاده قیمت هر قوطی شیرخشک را بین ۲۸ تا ۴۲ هزار تومان اعلام و اضافه کرد: قیمت شیرخشک نوزاد تیرماه ۱۴۰۰ بین ۸ تا ۱۲ درصد افزایش داشته و بعد از آن هیچ‌گونه افزایش قیمتی در این حوزه اتفاق نیفتاده است.

انتهای پیام/

منبع : mehrnews.com

نظرات شما

capcha