خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 15318
۱۴۰۱/۰۱/۱۵ - ۱۳:۲۰
دقایقی قبل؛

شایعه بروز احتمال فوران آتشفشان «تفتان» تکذیب شد/ مردم نگران نباشند

شایعه بروز احتمال فوران آتشفشان «تفتان» تکذیب شد/ مردم نگران نباشند
طی روزهای اخیر انتشار خبری درپیام رسان های فضای مجازی مبنی بر «اعلام وضعیت نوع زرد به مردم اطراف کوه تفتان و شهرستان خاش در پی بر تخریب و شکافی به قطر یک و نیم کیلومتر در کوه تفتان»، منجر به بروز نگرانی در بین مردم منطقه شد.

به گزارش اس.بی پرس، طی روزهای اخیر خبری در فضای مجازی استان سیستان و بلوچستان در حال پخش است که در آن ادعا شده؛ بر حسب اعلام موسسه ژئوفیزیک تهران در ۱۱ فروردین ۱۴۰۱ طبق نقشه‌های ماهواره و بررسی نقشه توپوگرافی قبلی و اعزام بالگرد به منطقه در قسمت شمالی کوه تفتان تخریب و شکافی به قطر یک و نیم کیلومتر باز، و آب جوش آن همراه با بخار گوگرد از آن خارج می شود.

در ادامه این خبر آمده است که احتمال وقوع آتشفشان یا زلزله های مهیب دور از انتظار نیست و یک تیم از دانشکده زمین شناسی دانشگاه امیرکبیر در محل مستقر شده و به پایش داده مشغول هستند.

برپایه این خبر، باید تا اطلاع ثانوی از صعود به تفتان خودداری شده و برای هرگونه اقدام اضطراری و در صورت نیاز و تشخیص کارشناسان برای تخلیه روستاهای اطراف آمادگی داشته باشید.

این متن به سرعت در فضای مجازی دست به دست می‌شود و نگرانی‌های مردم را افزایش داده است.

علیرضا شهرکی، مدیر کل ستاد مدیریت بحران استانداری سیستان وبلوچستان در این خصوص در واکنش به برخی اخبار شبکه های اجتماعی مبنی بر تخریب و ایجاد شکافی به قطر یک و نیم کیلومتر در کوه تفتان، و ارتباط آن با احتمال فوران آتشفشان این کوه و یا وقوع زلزله های مهیب، ضمن تکذیب موضوع گفت: مردم نگران نباشند.

وی افزود: چنین گزارشی از منبع معتبری اعلام نشده است، مردم به شایعات فضای مجازی توجه نکنند.

انتهای پیام/

منبع : dana.ir

نظرات شما

capcha