خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 15319
۱۴۰۱/۰۱/۱۵ - ۱۲:۵۷
استاندار:

۱۷۵۱ روستای سیستان و بلوچستان به شبکه آبرسانی متصل می‌شود

۱۷۵۱ روستای سیستان و بلوچستان به شبکه آبرسانی متصل می‌شود
استاندار سیستان و بلوچستان گفت: در راستای تشکیل قرارگاه جهاد آبرسانی کشور، به یک هزار و ۷۵۱ روستا در استان طی ۳۰ ماه آبرسانی می‌شود.

به گزارش اس.بی پرس، حسین مدرس خیابانی در جلسه کمیته جهادی آبرسانی استان اظهار داشت: بالغ بر ۸ هزار روستا در سراسر کشور به شبکه آبرسانی متصل می‌شوند که یک هزار و ۷۵۱ روستا مربوط به استان سیستان و بلوچستان است.

استاندار سیستان و بلوچستان افزود: عملیات آبرسانی به ۳۷ روستا در حوزه سیستان آغاز شده و تاکنون هشت روستا از نعمت آب آشامیدنی برخوردار شده‌اند و تا پایان فروردین‌ماه امسال نیز به ۲۰ روستای دیگر آبرسانی خواهد شد.

وی ادامه داد: مقرر شده آبرسانی به این روستاها طی ۳۰ ماه انجام شود که باید به طور متوسط روزانه دو روستا آبرسانی شود و در این راستا و با توجه به اهمیت موضوع آب که اولویت اصلی استان به شمار می‌رود، کمیته دائمی جهاد آبرسانی هر دو هفته به ریاست استاندار و هر هفته به ریاست معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری در استان و در شهرستان‌ها به ریاست فرمانداران برگزار می‌شود.

مدرس‌خیابانی با بیان اینکه اجرای این طرح در سطح کشور توسط قرارگاه امام حسن مجتبی (ع) سپاه و در استان توسط قرارگاه قدس نیروی زمینی سپاه انجام می‌شود، از حضور نیروهای مجموعه سپاه پاسداران در حوزه محرومیت‌زدایی و خدمت‌رسانی تقدیر کرد.

استاندار سیستان و بلوچستان همچنین از فرمانداران استان خواست اسامی روستاهای اولویت‌دار را به شرکت آب و فاضلاب استان اعلام کنند تا مقدمات و نقشه اجرای طرح آبرسانی به آنها تمهید شود.

وی اداره‌کل صنعت، معدن و تجارت استان را موظف کرد لوله مورد نیاز این طرح را با اولویت از تولیدات داخل استان تهیه کند و ماشین‌آلات مورد نیاز اجرای طرح و تأمین سوخت آنها را در دستور کار خود قرار دهند.

مدرس خیابانی با ذکر این مطلب که مردم ناظر اجرای این طرح هستند، خاطرنشان کرد: در صورتی که هرگونه تعارض و آسیب به تأسیسات، ابنیه و معابر روستاها در حین اجرای این طرح پیش آید، بلافاصله جبران خواهد شد و مردم از این جهت نگرانی نداشته باشند.

انتهای پیام/

منبع : sbpress.ir

نظرات شما

capcha