خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 15320
۱۴۰۱/۰۱/۱۵ - ۰۹:۵۷
سرپرست اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان:

زمینه اشتغال معتادان بهبود یافته سیستان و بلوچستان در دستور کار است

زمینه اشتغال معتادان بهبود یافته سیستان و بلوچستان در دستور کار است
سرپرست اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سیستان و بلوچستان گفت: با همت یک کارآفرین در شهر زاهدان، 10 نفر از معتادان بهبود یافته مشغول به کار شدند.

به گزارش اس.بی پرس، حامد آرامش افزود: با تلاش اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی، شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر و اداره کل بهزیستی استان، زمینه اشتغال معتادان بهبود یافته بصورت جدی در دستور کار است و بر همین اساس در روزهای ابتدایی امسال، 10 نفر از معتادان بهبود یافته توسط یک کارآفرین در شهرستان زاهدان بکارگیری شدند.

وی اظهار داشت: با توجه به نقش مهم اشتغال زایی در جلوگیری از بازگشت مجدد افراد به مصرف مواد، ایجاد فرصت های شغلی و همت کارآفرینان و کارفرمایان برای بکارگیری از معتادان بهبود یافته برای پیشگیری از بازگشت به چرخه اعتیاد این افراد بسیار کلیدی است.

وی با تاکید بر اینکه نباید معتادان بهبودیافته را به حال خود رها کنیم، گفت: برخی از این افراد مهارت‌هایی دارند که می‌توانند با استفاده از آن مشغول به کار شوند و لازم است کارگاه‌های تولیدی برای چنین افرادی راه‌اندازی شود.

سرپرست اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان بیان کرد: دولت با ارائه تسهیلات و مشوق‌های لازم از راه‌اندازی چنین کارگاه‌هایی حمایت می‌کند و باید از مشارکت مردم، خیران و سازمان‌های مردم‌نهاد هم در این زمینه استفاده کنیم.

آرامش افزود: سازمان بهزیستی نیز هم اکنون مشوق هایی را برای کارفرمایان در صورت جذب و بکارگیری معتادان بهبود یافته در نظر گرفته است.

وی تاکید کرد: باید فرهنگ اجتماعی را در بخشهای مختلف جامعه و خانواده برای پذیرش بهبود یافتگان ارتقا دهیم، چرا که همه در موضوع مسئولیت اجتماعی مسئول هستیم.

انتهای پیام/

منبع : isna.ir

نظرات شما

capcha