خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 15335
۱۴۰۱/۰۱/۲۳ - ۲۰:۴۵
رئیس سازمان بسیج رسانه استان:

راه‌اندازی کمیته بانوان بسیج رسانه در سیستان و بلوچستان

راه‌اندازی کمیته بانوان بسیج رسانه در سیستان و بلوچستان
رئیس سازمان بسیج رسانه سیستان و بلوچستان از راه‌اندازی کمیته بانوان بسیج رسانه این استان در سال جاری خبر داد.

به گزارش اس.بی پرس، پوریا یاسینی رئیس سازمان بسیج رسانه سیستان و بلوچستان با زهرا ابراهیمی مدیرکل دفتر امور بانوان و خانواده استانداری سیستان و بلوچستان دیدار کرد.
مدیرکل دفتر امور بانوان استانداری سیستان و بلوچستان در این دیدار اظهار کرد: اجرای فرآیند توانمندسازی همه‌جانبه زنان سیستان و بلوچستان رویکرد مهم دفتر امور بانوان و خانواده استانداری است.
زهرا ابراهیمی در این نشست که باهدف گسترش همکاری ها و استفاده از ظرفیت منحصر بفرد بسیج رسانه  در جهت معرفی قابلیت های بانوان  در حوزه های متنوع و شرح خدمات نظام به زنان استان، برگزار  شد افزود: امور بانوان در تلاش است بر اساس شعار سال که بر اهمیت مسئله اشتغال‌زایی تأکید می‌کند زمینه توانمندسازی همه‌جانبه و تحول در نگرش به جامعه زنان را فراهم کند.
این مسئول ضمن اشاره به برخی از اقدامات دفتر نظیر راه‌اندازی نخستین کارگروه امداد و نجات ویژه بانوان، احیای دفاتر حمایت از حقوق زنان و کودکان دادگستری، ارائه تسهیلات اشتغال‌زایی و افتتاح کارگاه‌های اشتغال‌زایی برای بانوان خاطرنشان کرد: بر اساس تأکید استاندار سیستان و بلوچستان، احیای ظرفیت‌های مازاد دستگاه‌ها برای توسعه اشتغال‌زایی و فعالیت‌های ورزشی در سطح استان در دستور کار قرارگرفته است.
وی گفت: افتتاح سوله ورزشی شهیده مطهره نارویی در بزمان و سوله‌های اشتغال‌زایی در بمپور با بهره‌گیری از ظرفیت‌های مازاد، انجام‌شده است.
ابراهیمی افزود: تعامل با رسانه‌ها و ایجاد شبکه‌ای از رسانه‌های پرتلاش و علاقه‌مند به مسائل زنان دغدغه مهم  دفتر است و در این راستا آماده هرگونه همکاری با بسیج رسانه استان هستیم.
رئیس سازمان بسیج رسانه سیستان و بلوچستان نیز در این دیدار از راه‌اندازی کمیته بانوان بسیج رسانه در سال جاری خبر داد.
پوریا یاسینی گفت: این کمیته باهدف  توانمندی سازی بانوان رسانه‌ای تشکیل‌شده و برگزاری دوره‌های آموزشی برای ارتقا سواد رسانه‌ای بانون ازجمله اقدامات است.
وی افزود: با همکاری معاونت بانوان استانداری مقررشده کلاس‌های آموزشی دیگر نیز برگزار و با فراهم کردن شرایط برخورداری از تسهیلات  کم‌بهره بیش‌ازپیش بانوان رسانه‌ای را حمایت کنیم.
رئیس سازمان بسیج رسانه سیستان و بلوچستان بیان کرد:  امروزه نقش زنان در جامعه نسبت به گذشته بسیار پررنگ‌تر شده اما این بدان معنا نیست که از حداکثر ظرفیت‌های علمی، تجربی و کاری بانوان به‌خوبی استفاده‌شده باشد به طوریکه  شمار بالای بیکاران تحصیل‌کرده بانو  گویای این واقعیت است.
وی گفت: تلاش می‌شود ازطریق افزایش توانمندی بانوان درزمینهٔ های مختلف، فرصت ایجاد اشتغال پایدار را نیز فراهم کنیم.

 

 انتهای پیام/

منبع : farsnews.ir

نظرات شما

capcha