خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 15341
۱۴۰۱/۰۱/۲۴ - ۱۲:۵۱
عزیز صمیمی:

سالانه بیش‌از ۵۰ تن ماهی در ایرانشهر تولید می‌شود

سالانه بیش‌از ۵۰ تن ماهی در ایرانشهر تولید می‌شود
رئیس اداره شیلات ایرانشهر در جنوب سیستان و بلوچستان گفت: سالانه بیش‌از ۵٠ تن ماهی گرمابی از استخرهای پرورش ماهی این شهرستان این شهرستان برداشت و روانه بازار مصرف می‌شود.


به گزارش اس.بی پرس، عزیز صمیمی اظهارداشت: با توجه به شرایط جغرافیایی و منابع آبی متنوع از قبیل رودخانه‌ها، چاه‌های عمیق و نیمه عمیق، چشمه و قنات در ایرانشهر باعث شده استخرهای دومنظوره در کنار اراضی کشاورزی این شهرستان ساخته شود.

وی افزود: پرورش ماهی در این شهرستان با ساخت استخرهای دومنظوره رو به افزایش است و می‌توان از آب‌های کشاورزی که در استخرها ذخیره می‌شود هم‌زمان پرورش ماهی را انجام داد که علاوه بر درآمدزایی باعث حاصلخیزی آب کشاورزی نیز می‌شود.

رئیس اداره شیلات ایرانشهر دوره پرورش ماهی را هشت‌تا ١٠ماه ذکر و  گفت: با برنامه‌ریزی صحیح و احداث استخرهای دیگر در کنار مزارع می‌توان تولید ماهی را در این شهرستان‌ به‌طور چشمگیری افزایش داد.

وی  بابیان اینکه انواع ماهیان گرمابی ازجمله کپور، آمور( شیرماهی )، فیتوفاگ و بیگ هد در طول سال در شهرستان پرورش داده می‌شود اظهارداشت: حدود ۵۰ نفر در کار پرورش ماهی در این شهرستان مشغول بکار هستند.
 

 انتهای پیام/

منبع : irna.ir

نظرات شما

capcha