خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 15348
۱۴۰۱/۰۱/۲۴ - ۲۱:۱۵
صاحب گل صالحی:

آب‌رسانی سیار به ۱۰۰ روستای خاش

آب‌رسانی سیار به ۱۰۰ روستای خاش
فرماندار خاش گفت: کار آب‌رسانی به مردم ۱۰۰ منطقه روستایی خاش به‌صورت سیار در بازه زمانی ۳۰ تا ۴۵ روزه انجام می‌شود.

به گزارش اس.بی پرس، صاحب گل صالحی در حاشیه دیدار با رئیس و کارکنان اداره آب و فاضلاب خاش گفت: با پیگیری‌های نماینده مردم خاش در مجلس مقررشده که هشت تانکر برای حوزه انتخابیه آقای حسین زهی خریداری شود که احتمالاً سهمی برای نقاط روستایی خاش هم در نظر گرفته‌شده است.

او گفت: به همت قرارگاه امام حسن مجتبی (ع) سپاه کار آب‌رسانی به یک هزار و ۷۵۰ روستای سیستان و بلوچستان در حال انجام بوده که حدود ۱۳۰ روستای خاش به همت این قرارگاه انجام می‌شود و در مجتمع شهید خیابانیان اقدامات جهادی سپاه برای تأمین آب شرب مردم صورت می‌پذیرد.

صالحی گفت: هم‌اینک از محل چاه‌های دوربن و کلچات و ... کار تأمین آب شرب موردنیاز مردم خاش با ظرفیت ۲۶۱ لیتر در ثانیه انجام می‌شود که استاندارد این موضوع ۳۵۰ لیتر در ثانیه بوده و انتظار می‌رود شهروندان خاش همراه مسئولان اداره آب و فاضلاب به فکر ذخیره آب باشند و فرهنگ‌سازی بشود که در هر منزل خانوار‌های خاشی یک تانکر ذخیره آب باشد که در شرایط بحران نیاز آبی آن‌ها تأمین شود.

او گفت: بیش از  ۲۰۰ خانوار ساکن در پشت جایگاه سوختی چاووش و ورودی ناصرآباد مشکل آب‌دارند و در برخی نقاط دیگر هم گزارش قطع مکرر آب و بی‌آبی راداریم، بنابراین باید آب موردنیاز شهروندان به‌صورت عادلانه توزیع و بحران مدیریت شود تا مردم در ماه مبارک رمضان و فصل گرم سال مشکلی نداشته باشند.

صالحی گفت: پروژه خط انتقال آب از کارواندر به خاش نیز استارت خورده و امیدواریم با تلاش پیمانکاران و مجموعه اداره آب و فاضلاب این پروژه زودتر از موعد به پایان برسد.

فرماندار خاش گفت: آثار زیان‌بار خشکسالی‌ها در این منطقه از زلزله ۸ ریشتری هم بیشتر است، بر همین اساس از محل مصوبات سفر رئیس‌جمهور و اعضای دولت به سیستان و بلوچستان مبلغ ۸۰ میلیارد ریال برای رفع مشکلات حوزه آب خاش اختصاص‌یافته که امیدواریم با پیگیری‌های مسئولان آب و فاضلاب این مهم زودتر تحقق پیدا کند.

وی افزود: در مجتمع آب‌رسانی روستایی دشت آبخوان نیز مشکلاتی وجود دارد و کار با کندی پیش می‌رود، بنابراین انتظار می‌رود در آن حوزه شاهد فعال شدن و تحرک بیشتر پیمانکار آب باشیم و دولت به تعهدات تأمین آب شرب مردم مناطق روستایی عمل کند.
 

 انتهای پیام/

منبع : yjc.news

نظرات شما

capcha