خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 15351
۱۴۰۱/۰۱/۲۵ - ۲۰:۰۱
مدرس خیابانی:

بزرگ‌ترین مأموریت ما ایجاد اشتغال در استان است

بزرگ‌ترین مأموریت ما ایجاد اشتغال در استان است
استاندار سیستان و بلوچستان گفت: امسال بزرگ‌ترین مأموریت ما ایجاد اشتغال در استان است که بودجه و اعتبارات دولتی نیز این امر را دنبال می‌کنند.

به گزارش اس.بی پرس، حسین مدرس‌خیابانی گفت: آن چیزی که برمبنای آن هدف‌گذاری شده رشد اقتصادی ۸ درصد از محل اجرای پروژه‌ها و فعالیت‌های اقتصادی که ۲۸ هزار شغل را ایجاد کند است.

استاندار در ادامه گفت: دستگاه‌ها حتماً از ظرفیت بخش خصوصی استفاده کنند زیرا در حال حاضر باوجود همه تلاش‌هایی که شده با این پول‌ها و اعتبارات سیستان و بلوچستان ساخته نمی‌شود و مشارکت مردمی و ایجاد انگیزه برای جذب سرمایه‌گذاری موردنیاز است .

وی بیان کرد: این استان کماکان به لحاظ اعتبارات تملک دارایی و بخش عمرانی در رتبه اول کشور قرار دارد.

مدرس خیابانی گفت: همه مدیران دستگاه اجرایی ایجاد اشتغال از طریق حمایت از بخش تولید، بخش‌های مولد استان و همین‌طور مسیرهای دانش‌بنیان است.

وی خاطرنشان کرد: تمامی دستگاه‌ها برنامه عملیاتی و اجرایی که منجر به ایجاد اشتغال از طریق حمایت از تولید دانش‌بنیان می‌شود را دنبال کنند.

وی ادامه داد: قرار شد ملاک ارزیابی دستگاه‌های اجرایی پرداختن به مساله اشتغال باشد و نهادهایی که باقدرت به تحقق اوامر رهبری در این زمینه اقدام کنند اعلام و مورد تشویق قرار گیرند.

استاندار سیستان و بلوچستان تصریح کرد: راهکارها و ظرفیت‌های بودجه‌ای چه به لحاظ بودجه اعتبارات دولتی و تسهیلات بانکی و چه به لحاظ ظرفیت جدید ماده ۵۶ از محل اعطای تسهیلات هر یک از دستگاه‌های دولتی برای تکمیل پروژه‌ها وجود دارد.

مدرس خیابانی بیان کرد: ۲ اولویت مهم استان «آب و راه» است اعتقادداریم که به دلیل تداوم خشکسالی به آب در بخش‌های کشاورزی، صنعتی و دامپروری نیاز داریم تا با ایجاد اشتغال تخلیه جمعیتی صورت نگیرد.

وی افزود: «راه» مهمترین موضوع استان پهناور مرزی ما است چراکه ما می‌توانیم با مبادلات تجاری ملی و بین‌المللی پیشرفت کنیم.
 

 انتهای پیام/

منبع : isna.ir

نظرات شما

capcha