خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 15359
۱۴۰۱/۰۱/۲۷ - ۲۰:۴۷
حجت الاسلام والمسلمین پوراندخت:

پول پاشی های اخیر اداره کل ارشاد به بهانه کاهش آسیب های اجتماعی

 پول پاشی های اخیر اداره کل ارشاد به بهانه کاهش آسیب های اجتماعی
امام‌جمعه زهک در خطبه‌های نماز جمعه این هفته با تأکید بر اینکه مسئولین بودجه را تحویل ادارات فرهنگ ارشاد اسلامی نداداندبلکه تحویل بعضی از مؤسسات دادند که این موضوع جای سؤال است و مؤسسات با این بودجه در ایام عید نوروز بعضی جاها جشن‌هایی برپا کردند.

اس.بی پرس - زهرا ابراهیمی کوهی: امام‌جمعه زهک با اشاره به اینکه افزایش قیمت بی‌رویه کالاهای اساسی نتیجه فرسایشی شدن تغییرات مدیران ناکارآمد دولت سابق و عدم نظارت مدیران فعلی است، تأکید کرد: مشکل سیستان پول و بودجه و اعتبار نیست بلکه مشکل فساد و عدم مدیریت منابع و مدیران پولکی و بی‌تقوا است.

امام‌جمعه زهک از رئیس اداره‌کل ارشاد اسلامی سیستان و بلوچستان خواست تا پاسخ دهد اعتبار میلیاردی کجا صرف و هزینه شده است.

حجت الاسلام والمسلمین پوراندخت خطاب به مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سیستان و بلوچستان گفت: پاسخ دهید بودجه و اعتبار میلیاری  کجاست شده است.

پوراندخت افزود: آقایان بودجه را تحویل ادارات فرهنگ ارشاد اسلامی نداداندبلکه تحویل بعضی از مؤسسات دادند که این موضوع جای سؤال است و مؤسسات با این بودجه در ایام عید نوروز بعضی جاها جشن‌هایی برپا کردند. 

امام‌جمعه زهک اظهار داشت: سهم شهرستان زهک از این اعتبار میلیاردی حدود ۸۰ میلیون تومان بوده آقایان پاسخ دهند این پول کجا صرف شده است. 

پوراندخت تصریح کرد: مردم نیاز به جشن و شادی دارند و ما منکر شادی و جشن نیستیم اما به آقایان مسئول باید بگویم شکم‌گرسنه مردم شادی و جشن حالی‌اش نمی‌شود، شما شکم مردم را سیر کنید مردم شاد هستند این جشن‌هایی که شما می‌گیرید همان تار و تنبکی است که مردم خودشان در مراسمات عروسی دارند.

رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان زهک اظهار داشت: شما چه‌کاری برای کاهش معضلات اجتماعی مردم انجام داد لذا سؤال من این است که چقدر از این اعتبارات را شما اختصاص دادید به مصوبات شورای فرهنگ عمومی شهرستان؟ این هزینه‌ها کجا صرف و استفاده‌شده است.
امام‌جمعه زهک با طرح این سؤال که آیا این اعتبار در جهت رفع معضلات و کاهش آسیب‌های اجتماعی استفاده‌شده  است یا نه اینکه صرف چند تا جشن بی‌خاصیت و بی‌نتیجه شده،  افزود: اگر شما متولی فرهنگ هستید آیا همین جشن‌ها فرهنگ ما را زنده می‌کند؟ اگر شما دنبال فرهنگ هستید؛ فرهنگ تکدی‌گری را حذف کنید.


فرهنگ رفتن به‌سوی اعتیاد و مبتلا شدن به آن را از جامعه برچینید
 
پوراندخت گفت: رئیس شورای فرهنگ عمومی در هر شهرستان امام‌جمعه آن شهرستان است شما چند دفعه با ائمه جمعه شهرستان‌ها نشستید و کار کارشناسی در جهت فرهنگ شهرها انجام دادید و چقدر بودجه تخصیص داد؟

حجت الاسلام والمسلمین پوراندخت ضمن درخواست از دستگاه‌های نظارتی برای شفاف‌سازی پیرامون صرف این اعتبارات و هزینه‌ها، گفت : امروز در منطقه سیستان مشکل ما  پول نیست در منطقه سیستان تا دلتان بخواهد پول و اعتبار و بودجه زیاد است اما می‌دانید که هرکجا پول باشد اگر مدیریت نباشد فساد است، اگر مدیر پولکی باشد خدمت نمی‌شود بلکه خیانت می‌شود، اگر مدیر بی‌تقوا باشد در حق مردم اجحاف می‌شود.

وی تأکید کرد: درخواست ما از نهاده‌ای نظارتی این است که سازمان‌ها و ارگان‌ها و اداراتی که وام و تسهیلات می‌دهند لیست وام اشتغال سالیانه‌ی آن‌ها را بگیرند و در مکانهای عمومی مثل مصلی برای مردن شفاف‌سازی کنند تا معلوم شود.

امام‌جمعه زهک گفت متأسفانه بعضی‌ها خانوادگی وام گرفتند اما جوانان ما برای وام ازدواجشان چندین ما ه به‌نوبت هستند لذا نگید پول و اعتبار نیست عامل بدبختی و بیچارگی سیستان ما هزینه‌هایی است که مدیریت نمی‌شود کار، کارشناسی صورت نمی‌گیرد و نظارتی هم نیست افسارگسیخته است.

امام‌جمعه زهک گرانیهای و افزایش بی‌رویه کالاها را نتیجه فرسایشی شدن تغییرات مدیران ناکارآمد دولت سابق و عدم نظارت مدیران فعلی دانست و گفت: ما در کشور مشکل پول و اعتبار نداریم ،کشور ما کشور فقیر و گدایی نیست ؛ این کشور همان کشوری است که در آن حقوق‌های نجومیست و  اختلاس می‌شود، این کشور همان کشوری است که موشک و پهپاد می‌سازد.

پوراندخت در پایان سخنان خود، خطاب به مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان گفت: ما درخواست  پاسخ داریم که معلوم شود این هزینه‌های هنگفت کجا صرف شده است.

 

 انتهای پیام/

منبع : sbpress.ir

نظرات شما

capcha