خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 15360
۱۴۰۱/۰۱/۲۷ - ۲۱:۱۱
پژوهشگرحوزه رسانه:

سلسله همایش های مجازیست در شهرستان زهک برگزار شد

سلسله همایش های مجازیست در شهرستان زهک برگزار شد
سلسله همایش‌های مجازیست ویژه کادر اداری شهرستان‌های استان سیستان و بلوچستان به همت سازمان فضای مجازی سراج مرکز سیستان و بلوچستان در شهرستان زهک برگزار شد.

اس.بی پرس - زهرا ابراهیمی کوهی: این دوره با موضوع "خانواده موفق در عصر رسانه" و با محوریت والدین، مربیان ، مبلغین و مدرسین توسط استاد سعید دهنوی مشاوره امور رسانه نماینده ولی‌فقیه در استان و پژوهشگر و مدرس سواد رسانه و فضای مجازی با حضور فرماندار ،امام‌جمعه ، مدیران و مسئولان شهرستان زهک در محل سالن همایش اداره فرهنگ و ارشاد شهرستان برگزار شد.

 در ابتدای این همایش فرماندار زهک هدف از برگزاری این همایش را ارتقاء سواد رسانه میان خانواده‌ها و آموزش و آگاهی‌رسانی به آن‌ها دانست و گفت: استفاده صحیح از فضای مجازی تضمین‌کننده استقلال فرهنگی ،تأثیرپذیر گذاری بر مخاطب و صیانت از اقشار مختلف به‌ویژه جوانان و نوجوانان است.

 در ادامه دهنوی پژوهشگر و مدرس سواد رسانه فضای مجازی را اقلیم جدیدی برای زندگی تعریف کرد و گفت: حضرت آقا چهار سال پیش در دیدار با مسئولین خطاب به آن‌ها گفت :فضای مجازی در آینده بنیان‌گذار تمدن اسلامی می‌باشد و می‌گوید فضای مجازی نقشی در آینده ایجاد خواهد کرد که انقلاب صنعتی ایجاد کرد.

 این کارشناس رسانه ادامه می‌دهد: فضای مجازی زاده غرب و در اختیار غرب است و برخلاف فرهنگ انقلاب اسلامی است لذا فضای مجازی باید باشد اما باید مدیریت شود .
این پژوهشگرحوزه رسانه با تأکید به آسیب‌های فضای مجازی گفت: از خانواده‌ها می‌خواهیم برای استفاده فرزند خود از فضای مجازی برنامه داشته و کودکان را از این فضا دورنگه دارند و بر استفاده صحیح نوجوانان و جوانان مدیریت زمانی و مکانی داشته باشند.

 دهنوی گفت: متأسفانه اعتیاد نوجوانان به اینترنت و فضای مجازی یک امر خطرناک است چون اعتیاد به فضای مجازی از اعتیاد به مواد مخدر و مواد صنعتی خطرناک‌تر و تبعات بدتر و شدیدتری را در پی دارد.

 این پژوهشگر حوزه رسانه فضای مجازی را یک کتاب بسیار بزرگ دانست و افزود: از فضای مجازی باید به نحو مطلوب استفاده کرد و روش استفاده استاندارد و درست را به نوجوانان و جوانان آموخت.

یکی از راههای استفاده درست از فضای مجازی را کسب درآمد دانست و اظهار کرد: فرزندان ما از این فضا کسب درآمدر و اطلاعات کنند و استفاده صحیح و علمی را ببرند.

 در ادامه همایش حجت‌الاسلام و المسلمین پوراندخت امام‌جمعه شهرستان زهک ضمن تشکر از حضور مدیران و مسئولان در این همایش و همچنین سخنان ارزشمند کارشناس همایش گفت: امروز فرهنگ غرب در همه‌جا پخش و انتشاریافته است.

هالیوود را یهودیان مدیریت می‌کنند هالیوود همان دجالی است که در آینده بر جوامع  و مردم تأثیرات و اثرات مهمی خواهد گذاشت.
امام‌جمعه افزود: انسان در فضای مجازی هم می‌تواند گل‌کاری کند و هم گل‌کاری.

در پایان همایش دهنوی پژوهشگر و مدرس این همایش گفت: تاکنون این همایش در 6 شهرستان استان سیستان و بلوچستان برگزارشده که این همایش در شهرستان زهک جزء بهترین‌ها بود.

 دهنوی در پایان از فرماندار، امام‌جمعه و مجموعه ارشاد زهک جهت برنامه‌ریزی این همایش تشکر و قدردانی کرد.

 

 

 

 

 

 

 

منبع : sbpress.ir

نظرات شما

capcha