خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 15379
۱۴۰۱/۰۳/۲۵ - ۱۶:۳۹
فرمانده کل انتظامی کشور:

مقابله جدی پلیس با سودجویان اقتصادی/ دستاوردهای بزرگی در جلوگیری از قاچاق سوخت داریم

مقابله جدی پلیس با سودجویان اقتصادی/ دستاوردهای بزرگی در جلوگیری از قاچاق سوخت داریم
فرمانده کل انتظامی کشور گفت: معاملات فردایی یک حرکت غیرقانونی است و همه دستگاه‌های مسئول باید افرادی که در این زمینه فعالیت دارند را شناسایی کنند.

به گزارش اس.بی پرس، سردار حسین اشتری در جریان سفر به استان سیستان و بلوچستان در جمع خبرنگاران اظهار داشت: با توجه به ویژگی‌ها و خدماتی که همکاران ما طی ماه‌های گذشته در حوزه‌های مختلف انتظامی و مرزبانی استان انجام دادند، لازم است قدردان زحمات آنان باشیم و مطمئناً در صدد رفع کمبودها و خلاهای موجود و واگذاری تجهیزات لازم هستیم تا مأموریت‌ها با قوت و انسجام بیشتری انجام شود.

فرمانده کل انتظامی کشور در پاسخ به سوالی در خصوص معاملات فردایی و برخورد پلیس با مجرمان این اقدامات غیرقانونی، بیان کرد: در معاملات فردایی، افرادی متأسفانه به‌قصد سودجویی دنبال منافع خودشان هستند؛ معاملات فردایی یک حرکت غیرقانونی است.

وی افزود: همه دستگاه‌های مسئول باید افرادی که درزمینهٔ معاملات فردایی فعال هستند را شناسایی کنند؛ پلیس هم در همین رابطه با عزمی راسخ و اشرافی که در این حوزه دارد اقدامات خوبی انجام داده و تعدادی از افرادی که این معاملات را انجام می‌دادند با هماهنگی قضائی دستگیر و مقادیر زیادی اسناد و مدارک از آنان در اختیار پلیس است که با هماهنگی دستگاه قضائی رسیدگی لازم انجام خواهد شد.

اشتری تصریح کرد: فرماندهی انتظامی جمهوری اسلامی ایران طی ماه‌های گذشته در برخورد با مخلان نظم اقتصادی گام‌های خوبی برداشته و کشفیات قابل‌ملاحظه‌ای داشته که تأثیرگذار بوده و در موضوع آرامش‌بخشی به مجموعه اقتصادی کشور و آینده هم با برنامه‌ریزی خوبی که داریم در خدمت دولت‌خواهیم بود تا بتوانند در این حوزه به اهداف مدنظرشان دست پیدا کنند.

وی ادامه داد: پلیس با اقدامات مقابله‌ای و برخورد با سودجویان اقتصادی توانسته حداقل‌ها را در اختیار مردم قرار داده و در برخورد باکسانی که با اقدامات مجرمانه و غیرقانونی خود فشار مضاعفی به مردم وارد می‌کنند به موفقیت‌های خوبی رسیده است.

فرمانده کل انتظامی کشور در پاسخ به سوالی مبنی بر طرح اقتصادی جدید دولت و اقدامات پلیس در برخورد با سودجویان و متخلفان این حوزه، تأکید کرد: پلیس تمام توان خود را برای برخورد با سودجویان قرار داده، ارزیابی ما از اقدامات انجام‌شده در طرح اقتصادی دولت این است که مأموران تمام توان خود را در مجموعه پلیس و در حوزه اقتصادی و برخورد با متخلفان انجام داده و اقدامات خوبی صورت گرفته که موردتقدیر اقتصاددانان، مردم، کسبه و بازاریان قرارگرفته که امیدواریم بیشتر از گذشته فعالیت داشته باشیم.

این مقام ارشد انتظامی به اقدامات پلیس در برخورد با باندهای سازمان‌یافته قاچاق سوخت و متخلفان این حوزه اشاره داشت و بیان کرد: در بحث قاچاق سوخت در استان‌های مرزی خصوصاً در شرق کشور برنامه‌ریزی مناسبی انجام‌شده و در پیشگیری از خروج سوخت به خارج کشور موردهای زیادی شناسایی‌شده‌اند.

وی با اشاره به کشف 28 میلیون لیتر سوخت و انواع فرآورده‌های نفتی در مأموریت‌های مختلف اخیر پلیس، تصریح کرد: این مقدار فرآورده نفتی خارج از عرضه توزیع پس از کشف تحویل مسئولان مربوطه شده است.

اشتری با هشدار جدی به سودجویان، خاطرنشان کرد: این افراد بدانند کسانی که به دنبال منفعت‌های غیرقانونی و نامشروع خود هستند مأموران برابر قانون و مقررات با شناخت و اشرافیت خوبی که دارند اقدامات لازم را در برخورد با آن‌ها انجام داده و خواهند داد و در این رابطه لازم است از مشارکت و همراهی مردم در مقابله با قاچاق سوخت و فرآورده‌های نفتی تقدیر و تشکر کنیم.
 

 انتهای پیام/

منبع : tasnimnews.com

نظرات شما

capcha