خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 15407
۱۴۰۱/۰۴/۰۵ - ۱۰:۱۵
امروز؛

هواشناسی سیستان و بلوچستان هشدار سطح نارنجی صادر کرد

هواشناسی سیستان و بلوچستان هشدار سطح نارنجی صادر کرد
اداره کل هواشناسی سیستان و بلوچستان با صدور هشدار سطح نارنجی به شهروندان توصیه کرد از تردد و اسکان در حاشیه و بستر رودخانه‌ها و صعود به ارتفاعات خودداری کنند.

به گزارش اس.بی پرس، مدیرکل هواشناسی سیستان و بلوچستان روز یکشنبه گفت: براساس بررسی آخرین تصاویر ماهواره و نقشه های پیش یابی آسمان استان صاف تا قسمتی ابری ، تا روزدوشنبه در ارتفاعات مرکزی و جنوبی استان در ساعات بعدازظهر رشد ابر، رگبار پراکنده باران، رعدوبرق و تندباد لحظه ای پیش بینی می شود.

محسن حیدری افزود: در شمال استان وزش بادهای ۱۲۰ روزه در اواخر شب و صبح ها  تداوم خواهد داشت. از روزدوشنبه تا پایان هفته بر روی دریا وزش باد پیش بینی می شود و در نتیجه دریا مواج خواهد بود و توصیه می شود از عملیات دریایی  خودداری شود.

ارتفاع باران در توابع خاش به ۵۰ میلی متر رسید

مدیر کل هواشناسی سیستان و بلوچستان با بیان اینکه در شبانه روز گذشته علاوه بر خاش از ۱۵ ایستگاه هواشناسی دیگر استان نیز بارندگی گزارش شده است، افزود: از ایستگاه های مچان شهرستان سرباز ۳۹ میلی‌متر، هیدوچ سراوان ۲۱ ، آشار ۱۷، دهیرک از توابع نیکشهر ۱۹، کجدر ۱۴، قادر آباد از توابع سراوان ۱۰، سیرکان ۹ و چاه کمال از توابع خاش نیز ۶ میلیمتر بارندگی گزارش شده است.

وی ادامه داد: ایستگاه بارانسنجی چگرد خاش ۵۰ میلیمتر و ایستگاه کارواندر خاش ۲۵ میلیمتر بارندگی گزارش کرده اند.

حیدری بیان کرد: از عصر شنبه تا شب دوشنبه رگبار باران، رعد و برق و تند باد لحظه ای با احتمال تگرگ در برخی نقاط استان پیش بینی می شود.

وی اظهار داشت: مناطق قصرقند، نیکشهر، فنوج، لاشار، راسک، سرباز، ایرانشهر، بمپور، دلگان، مهرستان، سیب وسوران، سراوان، ارتفاعات شمالی چابهار و کنارک از جمله مناطق تاثیر پذیر از این مخاطره جوی است.

وی اثرات این مخاطره را جاری شدن رواناب و آبگرفتگی معابر، سیلابی شدن مسیل ها و رودخانه های فصلی، احتمال برخورد صاعقه و خسارت در اثر باد شدید لحظه ای با احتمال خیزش گرد و خاک بویژه در ارتفاعات راسک، سرباز، قصرقند، نیکشهر تا فنوج عنوان کرد.   
مدیرکل هواشناسی سیستان و بلوچستان از عموم شهروندان خواست تا از تردد و اسکان در حاشیه و بستر ررودخانه های فصلی و مسیلها در ساعات بعد از ظهر و اوایل شب، صعود به ارتفاعات و از پارک خودروها در کنار درختان کهنسال خودداری کنند.

وی بر آمادگی شهرداری ها و دستگاههای امدادی تاکید کرد. 

انتهای پیام/

منبع : irna.ir

نظرات شما

capcha