خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 15414
۱۴۰۱/۰۴/۰۵ - ۱۶:۵۶
مدیرعامل شرکت دارویی هلدینگ کشاورزی کوثر خبرداد:

مذاکره ایران با ۸ کشور جهت صادرات داروهای انسانی و دامی

مذاکره ایران با ۸ کشور جهت صادرات داروهای انسانی و دامی
مدیرعامل شرکت شیمی دارو هلدینگ کشاورزی کوثر گفت: اکنون در حال مذاکره با ۸ کشور دنیا برای صادرات داروهای انسانی، مکمل‌ها و کنستانتره‌های دامی هستیم که بزودی محموله‌هایی به ونزوئلا ارسال می شود.

به گزارش اس.بی پرس، « بهراد زندیه » در نشست خبری خود درباره تولید داروها، واکسن، مکمل‌ها و کنستانتره‌های دامی افزود: این کشورها شامل روسیه، ترکیه، عراق، آذربایجان، ترکمنستان، افغانستان، پاکستان و ونزوئلا  هستند که مذاکره با کشور ونزوئلا به نتیجه رسیده است.

مدیرعامل شرکت شیمی دارو کوثر عنوان داشت: در صورت انعقاد قراراداد با کشورهای یاد شده به میزان نیازشان ما توان صادرات محصولات بدون محدودیت را داریم.  طی سه تا چهار ماه آینده نخستین محموله از این محصولات صادر می‌شود.

وی به تولید سه محصول داروی انسانی اشاره کرد و گفت: اکنون در این شرکت داروی انسانی شربت گاستروپلاس، گل بنفشه و زوفا تولید می شود که آمادگی صادراتشان را داریم.

زندیه تصریح کرد: این شرکت داروهای پودری، مکمل ها و کنستانتره های دامی تولید دارد به طوری که ظرفیت تولید ۲ هزارو ۵۰۰ تن مکمل و پنج هزارتن کنسانتره دامی است.

حذف ارز ترجیحی به نفع بخش تولید

مدیرعامل شرکت شیمی دارو کوثر با اشاره به اینکه حذف ارز ترجیحی به نفع تولیدکنندگان است گفت: تزریق ارز ۴۲۰۰ تومانی از ابتدای امر اشتباه بود، زیرا به جای منافع مردم تنها عده ای واردکننده سود می بردند و  کاهشی در قیمت ها صورت نمی گرفت، اما اکنون با حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی و اصلاح نظام عادلانه یارانه‌ها قیمت‌ها رقابتی شده است.

وی اظهارداشت: با این اقدام دولت چون کشور از یارانه انرژی و سوخت بهره مند است همچنان تولیدات ایران با کشورهای همسایه رقابتی است بنابراین از سرگیری صادرات به نفع تولید داخل خواهد شد.

کاهش قاچاق در پی حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی

زندیه کاهش قاچاق را از دیگر مزایای این طرح دانست و گفت: پیش از این به دلیل دریافت ارز ۴۲۰۰ تومانی بخشی از تولیدات شامل مکمل ها و کنستانتره های دامی به صورت قاچاق از کشور خارج می شد اما اکنون با این اقدام دولت میزان قاچاق کاهش می یابد که این امر به نفع منافع ملی کشور است.

وی تنها مسئله را کمبود نقدینگی تولیدکنندگان دانست و افزود: اکنون نقدینگی بخش تولید دارو، واکسن، مکمل ها و کنستانتره های دامی حدود ۴ برابر افزایش یافته اما تلاش داریم تاثیر چندانی بر قیمت کالاهای تولیدی نداشته باشد زیرا پیش از این نیز بخشی از مواد اولیه با ارز نیمایی تامین می شد.

افزایش دو برابری تولید تا سال ۱۴۰۵

مدیرعامل شرکت شیمی دارو کوثر با اشاره به این که مکمل و کنسانتره های دامی بین ۵ تا ۱۰ درصد خوراک دام و طیور کشور را تشکیل می دهد، گفت: این شرکت توانسته با تولیدات خود سهم  ۴ درصدی در تولید مکمل های دامی کشور را به خود اختصاص دهد.

وی افزود: طبق برنامه ریزی قرار است برای سال ۱۴۰۵ میزان تولید این شرکت به دو برابر افزایش یابد.

وی با بیان اینکه بخشی از مواد اولیه تولید مکمل ها و کنستانتره دامی از کشورهای اروپایی و چین  تامین می شود تصریح کرد: بنابراین تولیدات این شرکت از کیفیت مطلوبی برخوردار است.

به گفته وی، اکنون این شرکت چهار طرح دانش بنیان را در دست اجرا دارد و همچنین دارای آزمایشگاه مرجع مجهزی است که با همکاری با سازمان دامپزشکی کشور می تواند با تشخیص بیماری ها به صنعت دام، طیور و آبزیان کشور کمک کند.

وی اضافه کرد: شرکت دارویی هلدینگ کشاورزی کوثر در جهت افزایش کیفیت تولیدات خود با مراکز دانشگاهی و علمی کشور همکاری دارد.

انتهای پیام/

منبع : irna.ir

نظرات شما

capcha