خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 15419
۱۴۰۱/۰۴/۰۵ - ۱۹:۰۵
وزیر بهداشت خبر داد

بسته حمایتی برای بیماران خاص و تالاسمی/ پوشش ۷۰ درصدی هزینه‌های توانبخشیِ غیردولتی

 بسته حمایتی برای بیماران خاص و تالاسمی/ پوشش ۷۰ درصدی هزینه‌های توانبخشیِ غیردولتی
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از اعطای بسته حمایتی دولت برای بیماران خاص و تالاسمی خبر داد و گفت: دستورالعمل اجرایی تعرفه گذاری بسته های خدمات و مراقبت های پرستاری در شورای عالی بیمه تصویب شد.

به گزارش اس.بی پرس، دکتر بهرام عین اللهی در پایان هشتاد و هشتمین جلسه شورای عالی بیمه سلامت گفت: با مصوبه شورای عالی بیمه سلامت دو داروی مهم بیماران خاص از جمله یک داروی بیماران تالاسمی تحت پوشش بیمه قرار گرفت.

وی با بیان این که در ارتباط با بیماران خاص و صعب العلاج تصمیمات خوبی گرفته شده که بعد از تخصیص بودجه لازم، اجرایی می شود، افزود: این مصوبات به وزارت بهداشت کمک می کند تا بتواند حمایت های مؤثری از بیماران خاص انجام دهد.

تصویب دستورالعمل اجرایی تعرفه گذاری خدمات پرستاری

وزیر بهداشت در ادامه با بیان این که قانون تعرفه گذاری خدمات پرستاری که همواره از مطالبات جامعه پرستاری بوده است، از سال 1386 به تصویب رسیده،  ولی در این ۱۵ سال اجرایی نشده بود، افزود: خوشبختانه تعرفه خدمات پرستاری امسال در هیات دولت مصوب شد و برای اولین بار در کشور اجرا می شود.

عین اللهی ادامه داد: ضوابط و دستورالعمل های اجرایی این قانون در شورای عالی بیمه سلامت تصویب شد و سازمان های بیمه گر قبول کردند که اجرایی شود.

وی با اشاره به این که جلسه شورای عالی بیمه از جلسات بسیار مهم است که با حضور نمایندگان تمام سازمان ها و شرکت های بیمه برگزار می شود، تصریح کرد: در جلسه امروز مصوبات بسیار خوبی داشتیم و  ضوابط اجرایی که در بیمه الکترونیک وجود دارد، به تصویب رسید.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی افزود: ما طبق قانون بودجه باید این ضوابط را اجرا می کردیم که تمام سازمان های بیمه متعهد شدند آن را اجرا کنند.

عین اللهی ادامه داد: در مصوبه دیگر این مجوز صادر شد که در صورت قطعی برق، قطعی سامانه و موارد احتمالی که ممکن است نسخه نویسی الکترونیک با اختلال موقت مواجه شود، ۱۲ درصد موارد نسخه نویسی و ۲۰ درصدِ موارد نسخه پیچی، خارج از سامانه انجام گیرد.

بنابر اعلام روابط عمومی وزارت بهداشت، وی تصریح کرد: نسخه نویسی الکترونیک در بیمه سلامت بالای ۹۰ درصد اجرایی شده و بیمه‌های دیگر موظفند نسخه نویسی الکترونیک را به طور کامل انجام دهند.

پوشش بیمه ای ۷۰ درصدی خدمات توانبخشی

وزیر بهداشت در خصوص مصوبه دیگر شورای عالی بیمه سلامت گفت: این شورا  همچنین در خصوص پوشش بیمه ای خدمات توانبخشی مصوباتی داشت. شورای عالی بیمه سلامت تصویب کرد که ۷۰ درصد هزینه های بخش غیردولتی در بخش توانبخشی پوشش داده شود. این طرح در منطقه سراوان به صورت آزمایشی شروع شده است و طبق این مصوبه بیماری هایی مثل تالاسمی و اوتیسم مشمول پوشش بیمه ای مناسبی خواهند شد.

فراخوان شرکت های بیمه برای اجرای کامل نسخه نویسی الکترونیک

بنابر اعلام وبدا، وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در جلسه شورای عالی بیمه سلامت از تمام شرکت های بیمه خواست با حرکت جهادی برنامه نسخه نویسی الکترونیک را اجرایی کنند.

عین اللهی با اشاره به اجرای موفق این برنامه توسط سازمان بیمه سلامت ایران، افزود: برخی بیمه ها از برنامه عقب هستند که این امر مانع از  اجرای کامل نسخه نویسی الکترونیک در کشور شده است.

وی افزود: لازم است تمام بیمه ها همگام با اجرای این طرح در وزارت بهداشت، برنامه نسخه نویسی الکترونیک را اجرایی کنند.

بنا بر این گزارش در هشتاد و هشتمین جلسه شواری عالی بیمه سلامت ۱۵ دستور جلسه توسط نمایندگان ۹ شرکت بیمه مورد بحث و بررسی قرار گرفت و تعدادی از آنها به تصویب اکثریت اعضا رسید.

انتهای پیام/

منبع : isna.ir

نظرات شما

capcha